Fujitsu'dan Bayilere Yönelik Uygulama

Dünyanın önde gelen bilişim firmalarından Fujitsu, iş ortakları Microsoft ve NetApp işbirliği ile bayilere yönelik bir eğitim düzenledi.

17.02.2010 12:39 | Son Güncelleme: 17.02.2010 12:39Fujitsu'dan Bayilere Yönelik Uygulama
Eğitimde katılımcılara Fujitsu Primergy sunucular, NetApp veri depolama ürünleri ve Microsoft Hyper-V sanallaştırma çözümü kullanılarak sanallaştırma projelerinde uygulamalı olarak bilgi verildi. Fujitsu'nun NetApp ürünleri ile sanallaştırma projeleri gerçekleştiren bayilere yönelik olarak düzenlediği eğitim büyük ilgi gördü.

Fujitsu, Microsoft ve NetApp ile birlikte, veri depolama yazılımları alanında endüstrinin önde gelen markalarından NetApp çözümlerini sunan bayilere yönelik bir eğitim düzenledi. Fujitsu'nun Kartal Ofisi'nde, uygulamalı olarak gerçekleştirilen eğitime NetApp çözümleri sunan çok sayıda bayi katıldı.

Eğitimde katılımcılara Fujitsu PRIMERGY sunucular, NetApp veri depolama ürünleri ve Microsoft Hyper-V yazılımı entegre edildiğinde sanallaştırma projelerine sağladığı avantajlar uygulamalı olarak aktarıldı. Sanal makineler için eşzamanlı denilebilecek hızda yedekleme, hızlı ve güvenilir veri koruma yöntemleri de katılımcılarla paylaşıldı.

Fujitsu Türkiye Kanaldan Sorumlu Satış Direktörü Serdar Atalay bir araya geldiği iş ortağı NetApp bayilerine hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Günümüzün değişen veri merkezi altyapılarında standartlaşma, sanallaşma ve verimlilik gibi anahtar kavramlar, müşterilerimizin BT yatırımlarında dikkate aldığı kritik hususlar olarak öne çıkıyor. Fujitsu olarak Dinamik BT Altyapıları vizyonumuzla kurumların maliyetlerini azaltmalarını ve kurumsal verimliliklerini artırmalarına yardımcı olmaya gayret ediyoruz. Müşterilerimize avantaj kazandırmak amacıyla gerektiğinde endüstrinin önde gelen diğer teknoloji sağlayıcılarıyla birlikte çalışmaktan kaçınmıyoruz. NetApp ile olan işbirliğimiz de bu anlamda Fujitsu'nun ürün ve hizmet portföyüne hem bir katkı, hem de farklı bir müşteri tabanına ulaşmak anlamında büyük önem taşıyor. NetApp'ın tümleşik ürün ailesi Fujitsu'nun üstün kalitede, yüksek performanslı, güçlü, güvenilir ve tasarımı ile dikkat çeken PRIMERGY sunucularıyla entegre olarak müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu büyük sinerjiyi yaratmış durumda."


Eğitim öncesinde yaptığı konuşmada Fujitsu'nun NetApp ile gerçekleştirdiği işbirliğinin yaratacağı faydaya değinen NetApp Türkiye Ülke Müdürü Behçet Yumrukçallı sözlerine şöyle devam etti:

"Sanallaştırma teknolojisi, getirdiği yadsınamaz avantajlar sayesinde firmalar için her geçen gün daha da vazgeçilmez hale geliyor. Bu noktada bizim gibi üretici firmalara çok ciddi işler düşüyor. Fujitsu - Microsoft ve NetApp olarak ürün ve çözümlerimizi bir araya getirerek müşteri tarafında teknolojik ve finansal olarak çok büyük avantajlar ortaya çıkarıyoruz. NetApp olarak biz, veri depolama sistemleri tarafındaki endüstri lideri ve rakipsiz sanallaştırma çözümlerimizi, Fujitsu'nun yüksek performanslı, güvenli ve servis kalitesi yüksek sunucu platformları üzerindeki Microsoft'un kendini kanıtlamış Hyper-V sanallaştırma çözümleri ile entegre ederek, rekabette bir adım öne geçtiğimize inanıyoruz."

Microsoft Türkiye Uluslararası Markalar OEM Satış Müdürü Banu Soyak da kuruluşlara sanallaştırma alanında zengin bir portföy sunduklarını belirterek şöyle konuştu:

"Sanallaştırmayı geleceğin daha esnek ve dinamik bilgi işlem merkezleri için önemli bir stratejik araç olarak görüyoruz. Bu alanda yurt içinde ve yurt dışında kurumlara zengin bir portföy sunuyoruz. Microsoft "Integrated Virtualization ROI" hesaplama aracımız, sanallaştırmadan elde edilecek somut faydayı ölçmek isteyen yöneticilerin işini kolaylaştırıyor, kullanıcıları uzun zaman alan analiz yükünden kurtarıyor. Birçok yenilikçi teknolojisi gibi sanallaştırmayı da kendi içinde başarıyla kullanan Microsoft, 100 bin kişiye hizmet veren kendi veri merkezlerinde de bu çözümü hayata geçirerek önemli kazançlar elde etti. Veri merkezlerimizde hem test/ yazılım geliştirme ortamının, hem de üretim işlemlerinin sanallaştırılması ile kullandığımız enerji miktarı ve C02 salınımımız yaklaşık onda bir düzeyine geriledi. Ayrıca ayda 11,5 milyon ziyaretçisi olan Technet ile 15 milyon ziyaretçiye hizmet veren MSDN Web sitelerinin altyapısında, tamamıyla Hyper-V sanallaştırmasının avantajlarından yararlanıyoruz. Yeni nesil sanallaştırma teknolojilerini kapsayan Bulut Bilişim alanında da, çeşitli ihtiyaçlara uygun çözümler sunmaya devam etmeyi hedefliyoruz."

Fujitsu güçlü işbirlikleri sayesinde veri depolama ve veri yönetimi çözümlerinin entegre edilmesi ile kurumlara birbirini tamamlayan, cazip ve yenilikçi ürünlerin sunulmasını sağlıyor. Dünyanın büyük bileşen üreticilerinden biri olan Fujitsu'nun üstün performansı ve tasarımı ile dikkat çeken PRIMERGY ailesi için iddialı hedefleri bulunuyor. PRIMERGY'nin, küresel ölçekte 2012 yılına kadar Intel bazlı sunucu pazarındaki payını önemli ölçüde artırması hedefleniyor.


Kaynak: Bültenler

14.12.2019 19:14:31