Mustafa Cengiz'e sert eleştiri: Galatasaray tam gaz uçuruma gitmektedir

Galatasaray Divan Başkanı Eşref Hamamcıoğlu, Başkan Mustafa Cengiz'i eleştirerek, "Galatasaray Kulübü, tam gaz uçuruma gitmektedir. Buna mutlaka engel olunması lazımdır. Galatasaray'ın başkanlık makamı kutsaldır." dedi.

09.10.2019 17:35

Galatasaray Lisesi'nde yapılan sarı-kırmızılıların ekim ayı divan toplantısında Divan Başkanı Eşref Hamamcıoğlu, gündem ile ilgili açıklamalarda bulundu. Galatasaray'ı Galatasaray yapan başlıca değerlerin demokrasi ve biat etmeme kültürü olduğunu belirten Hamamcıoğlu, "Tek adamlığa, yalan söylemeye, ciddiyetsizliğe, sansüre ve Galatasaray'dan faydalanmaya Galatasaray'da tahammül edilemez. Divan kurulu, Galatasaray'ın yazılı ve yazılı olmayan kurallara uygun yönetilmesine, makam hırsı sahiplerine, gelecek nesillere Galatasaray oluşturma çabasına, temsil becerisine sahip olmayanlara, marka değerini yıpratanlara ve doğru söylemeyenlere muhaliftir. Bugün kulüp olarak yaşanmakta olan süreçte maalesef bu değerleri hatırlatmanın faydasının olmadığını görüyoruz. Artık somut örneklerle sürdüreceğiz" diye konuştu.

"MUSTAFA CENGİZ, DURSUN ÖZBEK İLE TOPLANTIYA KARŞI ÇIKTI"

Emlak Konut ile yaşananlardan sonra olağanüstü divan toplantısında mevcut başkan Mustafa Cengiz ile eski başkan Dursun Özbek'in toplanması konusunda karar çıktığını belirten Eşref Hamamcıoğlu, "Bu süreci yönetmek konusunda bilgi alışverişi konusu olacaktı. Öncelikle Mustafa Cengiz ile konuştum. Olağanüstü yapılan divan toplantısının olduğu hafta perşembe günü ofisime davet ettim. Eğer Cengiz'den teyit alsaydım Dursun Özbek'i arayacaktım. Cengiz katılmama hakkını kullanarak, Dursun Özbek'i eleştirerek, 'Ben kimse ile kenetlenmeyeceğim. Bu toplantının faydasına inanmıyorum' dedi. Bu kararının divan toplantısında alındığını söylediğimde 'Ben böyle bir şey söylemedim' dedi ve biz de bunu kapattık. Bu gelişmeyi duyurmayı düşünmüyordum" şeklinde konuştu.

"GALATASARAY'IN BAŞKANLIK MAKAMI KUTSALDIR"

Mustafa Cengiz'i eleştiren ve divana karşı cephe açtığını söyleyen divan başkanı Hamamcıoğlu, "Bunun size ne faydası olabilir? Bu konuyu sizin yönetiminizdeki arkadaşlarla da konuştum. Onlar da bu konudan rahatsızlar. Böyle polemikler yaparak Galatasaray Kulübü, tam gaz uçuruma gitmektedir. Buna mutlaka engel olunması lazımdır. Galatasaray'ın başkanlık makamı kutsaldır. Hepimiz saygı göstermeli, yıpranmasına izin vermemeliyiz. Buna başkan da dahildir" ifadelerini kullandı.

Mustafa Cengiz'e sert eleştiri: Galatasaray tam gaz uçuruma gitmektedir

Galatasaray Spor Kulübü, Dursun Aydın Özbek, Mustafa Cengiz, Galatasaray, Spor

Kaynak: İHA


YORUMLAR (11)
FENRLİBAHÇELİ34:Devlet stadınızı yaptı, üstünü bile kapatmadınız. Riva ya ortak proje desteği verdi, parasını aldınız ama sözleşme feshedildi, arazi verdi florya'' nın yerine oraya gitmediniz. Bir de devletten Spor salonu istediniz. Buna rağmen uçuruma yaklaşıyorsunuz haa? Yazık sizin kulübün yöneticilerine, naaptılar o paraları. Ama Fenerbahçe devlete yük olmadan hem stadını hem spor salonunu yaptırdı. Artık yeter be çok yüz buldunuz.
FENERLİBAHÇELİ34:M. Kuruldan inciler;'' G. S. Başkanlık makamı kutsaldır. ''. . . ''İç tüzüğümüz her şeyin üstündedir. '' Adamlardaki egoya bakın ya; Memlekette Anayasa var, kanunlar var (Başkanları mahkemeye gitmiş diye) İçtüzük her şeyden üstündür diyor adam. Başkanlık makamı neden ''kutsal'' olsun , idari bir görev alt tarafı. Sen kutsal nedir bilmiyorsun zahir. Bu ukalalık uçuruma sürüklüyor asıl Galatasarayı. .
ASGARİ ÜCRETLİ:BEN BİLE GALATASARAYDAN FAZLA VERGİ ÖDÜYORUM. . .
BJK''Lİ ANTİ CİMBOŞ:Uçuruma iyi yanaşın iki hafta sonraki derbide bir iki tekmede Beşiktaş vuracak cincona
KISASA KISAS:o tekmeyi siz yemeyinde layık olduğunuz yere1. sıraya gidersiniz şaşkın tinerciler sizi kendinizi anca orada motive edersiz geçen seneki şikebahçenin yerine :-D
ULTRAVESTİCİNCONCON:Gavatasavay makamı kutsalmıs zannedersin şıh iki telli mustafa hoca türbesi :D
FENERLİBAHÇELİ34:Aynen kardeş; bunlar ego dan uçmuşlar!
ANTİ-X:YANDI GÜLÜM KETENHELVA. . . MISTAFA SÖYLE PARALAR NİRDEE
CANMEN:DEDIK SIZE. . . SIZ KIMINLE DANS ETTIGINIZI, KIMIN UZUN VADEDE YARARLI OLDUGUNU VE KIMIN ZARAR GETIRDIGINI PEK ANLAMAK ISTEMIYORSUNUZ. . . NEYSE SIZIN SAYGIDEGER BüYüKLERINIZ KIMIN KULAGI CEKILECEGI PEKHALA BILIR. . . .
M HTUNAY:DURSUN ÖZBEK GALATASARAY HİSSELERİNİ MAFFETTİ 3 YILDIR BATAKTA BEKLİYORUM YAZIKLAR OLSUN
Tüm 11 yorumu okumak için tıklayın
19.10.2019 18:12:05