Galatasaraylı Futbolcular Yasin ve Sinan'dan Açıklamalar

İstanbul DHAGalatasaraylı futbolcular Yasin Öztekin ve Sinan Gümüş, ligde şampiyonluk yaşayıp, seneye Avrupa kupalarına gitmek istediklerini söyledi.

02.07.2016 14:28Galatasaraylı Futbolcular Yasin ve Sinan'dan Açıklamalar
İstanbul DHA

Galatasaraylı futbolcular Yasin Öztekin ve Sinan Gümüş, ligde şampiyonluk yaşayıp, seneye Avrupa kupalarına gitmek istediklerini söyledi.

Sağlık kontrolleri sonrasında açıklamalarda bulunan Yasin Öztekin, geçen sene sadece bir kupayla yetindiklerini ifade ederek, Bu sene çok çalışıp, üç kupayı da almak istiyoruz. Galatasaray zaten her zaman şampiyonluğa oynuyor. Bu sezon şampiyonluk yaşayıp, seneye Avrupa'ya gitmek istiyoruz. Bunu da başaracağımıza inanıyorum diye konuştu.

Yasin, sarı-kırmızılı takımın bir sene daha devam kararı aldığı teknik direktör Jan Olde Riekerink'le ilgili olarak ise, Riekerink, geçen sezon son üç ayda bizimle çalışmaya başladı. Takım olarak hem daha iyi oymaya başladık hem kupayı aldık hem de hocamızla iyi zaman geçirdik. Bu sene inşallah hepimiz için daha iyi bir sezon olur şeklinde konuştu.

29 yaşındaki orta saha oyuncusu, takım arkadaşı Sinan Gümüş'ün daha çok genç olduğunu belirterek, Türkiye'nin en iyi kanat oyuncularından birisi ve belki de en iyisi. İlk geldiği sezon çok fazla şans bulamadı ama geçen sene iyi maçlar çıkardı. Bu sene daha iyi olacağına inanıyorum. İnşallah hem Galatasaray'a hem de seçilirse Türk Milli Takımı'na faydalı olur dedi.

Sinan Gümüş ise sakatlığının sürdüğü dönemde, Riekerink'in göreve geldiğini vurgulayarak, Hoca bana çok yardımcı oldu, her gün özel olarak ilgilendi. Sonrası takımımız için iyi geçti. Türkiye Kupası'nı da aldık. İnşallah bir daha böyle bir sakatlık yaşamam ve bu sene benim için iyi geçer diye konuştu.

Sinan, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2016) mücadele eden Galatasaray'ın Alman futbolcusu Lukas Podolski'yle ilgili olarak ise şunları kaydetti

Almanya'nın her maçı öncesinde Podolski'ye şans mesajı atıyorum, o da hemen cevap veriyor. Bugünkü, İtalya-Almanya maçının zor olacağını Podolski de biliyor. Alman futbolcuların güvenleri çok fazla ve bence bugün de maçı alıp, yarı finale yükselecekler.

Yasin Öztekin, Sinan Gümüş, İstanbul, Avrupa, Spor

Kaynak: DHA

YORUMLAR
18.10.2019 03:18:12