Gazeteci Dilipak: Ergenekon Neyse Bu da Bunun Yeşili

Rabia Platformu Sözcüsü Dilipak, cemaat içinde bir grubun var olduğunu öne sürerek, "Ergenekon neyse bu da bunun yeşili. Ne farkı var?." dedi.

07.01.2014 00:45 | Son Güncelleme: 07.01.2014 00:52Gazeteci Dilipak: Ergenekon Neyse Bu da Bunun Yeşili
Gazeteci yazar ve Rabia Platformu Sözcüsü Abdurrahman Dilipak, cemaat içinde bir grubun var olduğunu öne sürerek, "Ergenekon neyse bu da bunun yeşili. Ne farkı var?" dedi.

Dilipak, Birlik Vakfı Şubesi tarafından Kepez Belediyesi Erdem Bayazıt Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen " Gündeminde Neler Oluyor" konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı.

Türkiye'de 17 Aralık'tan sonra yeni bir süreç yaşandığını ve süreç sonrası oluşan krizin 6 ay kadar süreceğini öne süren Dilipak, sürecin ise Cumhurbaşkanlığı seçimlerine kadar devam edeceğini savundu.

Dilipak, 100 milyar dolarlık operasyon yapıldığını iddia ederek "Genel Müdürünün kasasında 2 milyon dolar rüşvet çıktı" diye devlet bankasının itibarının ayaklar altına alındığını ifade etti.

Musul'dan ithal edilen petrollerin parasının Halk Bankasına yatırılacağını ve bu paranın Irak'a gitmeyeceğini, Irak'ın bu para karşılığında Türkiye'den mal alacağını dile getiren Dilipak, operasyonlar sonrası paranın Amerika Birleşik Devletleri'ne (ABD) gittiğini söyledi.

Dilipak, 2 milyon dolarlık rüşvet uğruna milli ekonomiye 100 milyar doların üzerinde zarar verildiğini savunarak "Türkiye'de derin devleti istemiyoruz. Olaya bakarız, doğrusunu destekler, yanlışa da karşı çıkarız " diye konuştu.

Kimsenin cemaate karşı olmadığını, cemaatin içinde bir grubun var olduğunu söylendiğini ifade eden Dİlipak, "Ortaya çıkan işlerde ortada, devlet de bunu tasfiye istiyor. Ergenekon neyse bu da bunun yeşili. Ne farkı var?" dedi.

Dilipak, yapılan operasyonların hedefleri arasında Başbakan Erdoğan'ın tutuklanmasının olduğunu da öne sürerek şöyle devam etti:

"AK Partinin 50 Kadar milletvekilinin istifa ettirilmesi, 40 kadar milletvekilinin şantajla teslim alınması. Yeni bir siyasi oluşum meydana getirip, CHP ve MHP koalisyonu kurulacak. Seçim Cumhurbaşkanlığı dönemine ertelenecek. Milletvekili seçimi erkene alınacak ve Türkiye'de yeni bir koalisyon dönemi başlayacaktı. Anayasa değişikliğini Tayyip Erdoğan'a yaptırmayacaklar, Cumhurbaşkanlığı sürecini keseceklerdi."


Abdurrahman Dilipak, Kepez Belediyesi, Antalya, Türkiye, Politika, Güncel

Kaynak: AA

8.12.2019 19:18:30