Gaziler Dağı, İzcilerin Yeni Merkezi Oldu

Kağıtspor İzcilik Kulubü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilerek kamp merkezi haline gelen Gaziler Dağı İzci Kampı’nı ziyaret etti.

Gaziler Dağı, İzcilerin Yeni Merkezi Oldu
15.05.2015 11:10 | Son Güncelleme: 15.05.2015 11:10
Kağıtspor İzcilik Kulubü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilerek kamp merkezi haline gelen Gaziler Dağı İzci Kampı'nı ziyaret etti.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor İzcilik Branşı bünyesinde Sancak İzci, tarafından restore edilerek izciliğe kazandırılan Gaziler Dağı İzci Kampı'nda bir araya geldi. Faaliyete katılan izciler ateş yakma eğitimi aldılar. Obalar halinde odun toplayan izciler oba içinde yaptıkları görev dağılımı ile ateşlerini yakıp kumanyalarını pişirdiler. Okçuluk hakkında uygulamalı eğitim alan izciler yaptıkları atışlarla bu konuda da başarılı olduklarını gösterdiler. İzciler aldıkları bisiklet eğitimin ardından Gaziler Dağı yürüyüş parkurunda bisiklete bindiler. Faaliyete katılan izcilerle bir araya gelen Kocaeli Büyükşehir Kağıtspor eğitimci liderlerinden Ertan Silan, değerler eğitiminde sevgi konusunda iyi bir izci olabilmek için anne-baba sevgisi, aile sevgisi ve insan sevgisi eğitimi verildi. - KOCAELİ

Kaynak: İHA

Haberler››Yerel››Gaziler Dağı, İzcilerin Yeni Merkezi Oldu - Haberler