Haberler.com'un Genel Yayın Yönetmeni Av. Bedia Teymur girişimci kadınlarla buluştu

Türkiye'nin üretici firmaları moda, tasarım ve sanat alanında Gaziosmanpaşa Moda Haftası'nda buluştu. Tasarımcı Hacere Orhan'ın organizatörlüğünde gerçekleşen etkinlikte Haberler.com'un Genel Yayın Yönetmeni Av. Bedia Teymur da girişimci kadınlarla bir araya geldi.

22.02.2020 12:04 | Son Güncelleme: 22.02.2020 12:09

'da başladığı kariyer yolculuğunun ardından adını dünyaya duyuran moda tasarımcısı Hacere Orhan'ın organizatörlüğünde erkek koleksiyon ve kadın giyim defilelerinin yer aldığı organizasyonda, modaya farklı bakış açıları sunuldu. ve yakın şehirlerdeki yanan fabrikaların geride bıraktığı acı dolu hayatları konu alan, aynı zamanda geri dönüşümün önemine dikkat çeken ve 3 gün boyunca sürecek etkinliklerde abiye, ayakkabı, çanta, mücevher, gelinlik, ev tekstili, fotoğraf ve davetiye kategorilerinde öncü markalar koleksiyonlarını aynı çatı altında sergileyecek.

SANAT VE GİRİŞİMCİLİĞİNİN ÖNEMİNDEN KONUŞULDU

Defilede Serkan Aksarı'nın başarılı moderatörlüğünde sanat ve girişimcilik üzerine konuşuldu. Panelde gençlere tavsiyelerde bulunan Haberler.com Genel Yayın Yönetmeni Av. Bedia Teymur şunları söyledi: "Atalarımız çok öz güvenliydi. Mesela 19 yaşında karadan gemileri yürüttüler. Genel olarak bir işi başladığımız zaman ya da bir girişimde bulunduğumuz zaman karşımızdaki büyük rakipleri görerek biraz geri çekilme huyumuz var. Burada bunu yapmamalıyız. Ne olursa olsun önce kendimiz inanmalıyız, buna yatırım yapmalıyız, azmetmeli ve geri adım atmamalıyız. Bunlar çok önemli şeyler.

"Ne iş yaparsanız yapın karşınıza bir zorluk çıkacaktır ve sizin zaman zaman 'Ben yapamam' dediğiniz an olacaktır. Bunu herkes yaşıyor, hepimiz yaşadık. Ben 2 yıllık bir avukatım. Haberler.com'u yönetirken bir yandan da yaptığımız haberlerin yüzde 90'ının hukukla ilgili fark ettim ve hukuk okumaya karar verdim"

Akit TV'nin başarılı sunucusu programdaki performansı ile büyük alkış topladı.

"HEPİMİZİN SANATINI BİRLEŞTİREREK BURADA DEFİLE YAPIYORUM"

Defileyi düzenleyen Hacere Orhan, "Çocukluğumdan beri koşan bir yüreğim var. Allah ömür nasip ettikçe, ne kadar daha koşacağımı bilmiyorum. Ama gittiği yere kadar götürmek istiyorum. Önce öğrenci olarak başladım sonra öğretmenliğe devam ettim; şuan yüksek lisans yapıyorum ve yaptığım işi dünyaya yaymak istiyorum. Markalaşmak ve işimi en güzel şekilde birlik ve beraberlik içinde yapmak istiyorum. Bu hususta projelerim var. En çokta kadınlara karşı yapılan şiddete karşı gücümü göstermek istiyorum. Bu güç sadece benim gücüm değil toplu bir güç. O yüzden bütün firmalar burada, toplu bir gücü ifade etmek için ben de buradayım. Hepimizin sanatını birleştirerek burada bir defile yapıyorum. Herkes aradığı bir şeyi burada bulacak" dedi.

"BU PİYASAYA İLK PAZARLA BAŞLADIK"

Ev tekstili ürünleri satışını yapan Selma Yaşar, "Ev tekstili ürünleri tasarlıyoruz. Gelin setlerine, bohçalara uygun ürünlerimizle her türlü imkanı müşterilerimize sağlıyoruz. Her bütçeye uygun ürünlerimiz mevcut ve özel tasarımda çalışıyoruz. Bu piyasaya ilk pazarla başladık. 13 yıldan beri sadece Instagram üzerinden satışımız var. Henüz bir mağazamız yok ama mağaza yolunda sağlam adımlarla ilerliyoruz" ifadelerini kullandı.

"KİRALANAN STANTLARIN BAĞIŞ KURUMLARINA GİTTİĞİNE ÇOK SEVİNDİM"

Hem defileyi izlemeye gelen hem de stantları gezen Nimet Akşin, "Defileyi ve stantlarda satılan ürünleri çok beğendim. Burada kiralanan stantlar bağış kurumlarına gittiği için çok seviniyorum. Eğlenceli ve güzel bir sosyal aktivite, en çok takı standını beğendim çünkü ilgi alanıma giriyor" şeklinde konuştu.

Hacere Orhan
Haberler.com'un Genel Yayın Yönetmeni Av. Bedia Teymur girişimci kadınlarla buluştu

Gaziosmanpaşa, İstanbul, Türkiye, Moda, Yaşam

Kaynak: İHA


23.02.2020 04:22:24