Gazze'de Kudüs Protestoları

Gazze'deki Filistinli kadınlar, ABD'nin Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıma kararına tepki için gösteri düzenledi.

08.01.2018 14:49 | Son Güncelleme: 08.01.2018 14:49
'deki Filistinli kadınlar, ABD'nin 'ü " 'in başkenti" olarak tanıma kararına tepki için gösteri düzenledi.

İslami Cihad Hareketi Kadın Kolları tarafından Gazze'nin doğusundaki Şucaiyye Mahallesinde düzenlenen gösteride, ABD Başkanı Donald Trump'ın, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararı kınandı.

Filistin bayrakları ve Mescidi Aksa posterleri taşıyan göstericiler, "Erdoğan'a bin kere selam olsun" şeklinde sloganlar attı.

Gösteride konuşan İslami Cihad Kadın Kolları Enformasyon Dairesi Sözcüsü Amine Hamid, "Trump'ın Kudüs kararına karşı duruşumuzu yüksek sesle duyurmak için Gazze'nin doğu sınırında toplandık." dedi.

"İşgal güçlerinin, Gazze sınırında kurduğu yeni tel örgülerin bir an önce kaldırılması gerektiğini" söyleyen Hamid, ABD Başkanı Trump'ın, tarihi gerçekleri değiştirmesinin mümkün olmadığını ve Filistinlilerin ABD-İsrail kararlarıyla mücadeleye hazırlıklı olduklarını kaydetti.

ABD Başkanı Trump, 6 Aralık 2017'de yaptığı açıklamada, Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak kabul ettiğini ilan etmiş ve Tel Aviv'deki büyükelçiliğin Kudüs'e taşınması noktasında Dışişleri Bakanlığına talimat verdiğini açıklamıştı.
Gazze'de Kudüs Protestoları

Amerika Birleşik Devletleri, İsrail, Gazze, Kudüs, Politika, Güncel

Kaynak: AA


7.12.2019 10:22:21