Geleceğin Çizerleri Sergi Açtı

Küçükçekmece Belediyesi'ne bağlı hizmet veren Bilgi Evleri öğrencileri, yıl boyunca hazırladıkları karikatür çalışmalarını bir sergide buluşturdu.

14.06.2013 09:55 | Son Güncelleme: 14.06.2013 09:55Geleceğin Çizerleri Sergi Açtı
Küçükçekmece Belediyesi'ne bağlı hizmet veren Bilgi Evleri öğrencileri, yıl boyunca hazırladıkları karikatür çalışmalarını bir sergide buluşturdu. Bilgi Evleri öğrencileri, karikatür çalışmalarını Mizahla Düşünmek adlı bir sergide bir araya getirdi.

Kültür ve Sanat Merkezi'nde sanatseverlerle buluşturulan sergide, , Taştepe, İnönü, İkitelli, Söğütlüçeşme, Cennet ve Halkalı Bilgi Evleri karikatür atölyeleri öğrencilerinin çalışmaları yer alıyor.

Serginin açılışını Bilgi Evleri öğretmenleri ve karikatürist Yaşar Fırat öğrencilerle birlikte yaptı. Açılışta konuşan Bilgi Evleri Eğitim Şefi Dr. Nadir Çomak, öğrencileri tebrik ederek Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay'a teşekkür etti.

Bilgi Evleri'nde yer alan atölyelerde geleceğin sanatçılarını yetiştirdiklerini belirten Çomak, "Karikatür; öğrencilerimizin, çizme, espri, düşünce ve ifade etme yeteneklerini geliştiriyor. Onlar çizgileriyle barış köprüleri kurup, tüm dünyaya kardeşlik mesajları vererek, gelecekte iyi birer çizer olacaklar" diye konuştu.

Serginin açılışında yıl boyunca karikatürist Yaşar Fırat'tan eğitim alarak çalışmalar yapan öğrencilerin heyecanı gözlerinden okundu. Karikatür çalışmalarına ünlü karikatüristler Salih Memecan, Varol Yaşaroğlu, Ragıp Derin ve Devrim Kunter de destek verdi.

200 öğrencinin 183 çalışmasının yer aldığı sergi, 30 Haziran'a dek sanatseverleri bekliyor. - İSTANBUL

Küçükçekmece Belediyesi, Bilgi Evleri, Sefaköy, Halkalı, Politika, Güncel

Kaynak: İHA

23.02.2020 05:18:21