Gelibolu'da Denizde Boğulma

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde, kız çocuğunu kurtarmak için denize giren ve boğulma tehlikesi geçiren kişilere yardıma giden kişi, boğuldu.

22.08.2011 19:00Gelibolu'da Denizde Boğulma
Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde, kız çocuğunu kurtarmak için denize giren ve boğulma tehlikesi geçiren kişilere yardıma giden kişi, boğuldu.

Alınan bilgiye göre, Gelibolu Yakup Aksoy Anadolu Denizcilik Meslek Lisesinde müdür olan ağabeyi Yavuz Gemici'yi ziyarete geldiği ilçede, Hamzaköy sahilinde denize giren 14 yaşındaki Büşra Gemici, bir süre sonra suda çırpınmaya başladı.

Genç kızı kurtarmak için suya giren amcası Oğuz Gemici (35) ve Fahrettin Yaşar (64) da boğulma tehlikesi geçirdi. Bunu gören ve asker olduğu bildirilen Halil Kaya (21) da, bu kişileri kurtarmak için denize girdi.

Gemici ve onu kurtarmak için denize girenler, kuvvetli dalgalar nedeniyle boğulma tehlikesi geçirdi. Halil Kaya ise suda kayboldu. Büşra Gemici, amcası ve Fahrettin Yaşar, çevredeki vatandaşların yardımıyla dışarı çıkarıldı.

Çok su yuttukları bildirilen üç kişi, Gelibolu Devlet Hastanesine kaldırıldı.

İlk müdahalenin ardından, Oğuz Gemici ambulans helikopter ile kardeşi ve Fahrettin Yaşar ise ambulansla Çanakkale Devlet Hastanesine sevk edildi.

Yapılan aramada Halil Kaya boğulmuş olarak bulundu. Ceset, incelemelerin ardından Gelibolu Askeri Hastanesi morguna kaldırıldı.

- ÇANAKKALE

Yerel

Kaynak: AA

19.10.2019 10:34:12