Gencer: "Antalyaspor İçin Yapılamayacak Bir Transfer Yok"

Antalyaspor Kulüp Başkanı Gültekin Gencer, “Antalyaspor için yapılamayacak hiçbir transfer yok. Kulüp ve bütçe olarak boyumuzu biliyoruz” dedi.

21.12.2015 20:58 | Son Güncelleme: 21.12.2015 20:58Gencer:
Kulüp Başkanı Gültekin Gencer, "Antalyaspor için yapılamayacak hiçbir transfer yok. Kulüp ve bütçe olarak boyumuzu biliyoruz" dedi.

Antalyaspor Kulüp Başkanı Gültekin Gencer, katıldığı 14. Adamları Ödülleri'nde gazetecilere açıklamalarda bulundu. Süper Lig'e dönüşlerinin muhteşem olduğunu belirten Gencer, "Geri dönüş sırasında malum devreye giren Passolig sisteminden sonra ciddi bir şekilde seyirci kaybı vardı. Özellikle Antalyaspor'un 8 yıldır stadyum hasreti çekiyor olması seyirci sayısını kaybettirmişti. Bir heyecan getirelim dedik. Hem şehre bir heyecan hem de Türkiye'ye bir heyecan getirelim dedik. Bunu yaparken de şu ana kadar Türkiye gelmemiş en büyük yıldızı nasıl getiririz diye düşündük. Eto'o ve konusunda çalışmalar yaptık. Biz Eto'o transferine başlarken normal bir transfer olarak görmüştük ama biz gerçekten bir dünya yıldızı transfer etmişiz. Bunun rahatlığını her hafta maçlarda yaşıyoruz. Artık bizim için gittiğimiz deplasmanlar da dahi Eto'o hayranlığından dolayı bir yabancılık çekmiyoruz. Kulüp ve şehirlerin kenetlenmesine sebep oluyor. Bu mutluluğu yaşıyoruz. Güzel bir şey yapmışız ki halk bizi, Eto'o'nun transferini yılın transferi olarak seçmiş. O sayede buradayız. Seçenlere ve layık gören herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

"ANTALYASPOR İÇİN YAPILAMAYACAK BİR TRANSFER YOK"

Ronaldinho ve Pirlo ile ilgili düşüncelerini daha önce söylediklerini belirten başkan Gencer, "Antalyaspor için yapılamayacak hiçbir transfer yok. Biri veya ikisi fark etmez. Biz kulüp ve bütçe olarak boyumuzu biliyoruz. Yapma planımız şu anda yok. Türkiye'de birçok kulübün ne zorluklar çektiğini biliyoruz. Biz ekonomik olarak onlara göre biraz daha iyi olsak da şehrin bu tür bir şeye ihtiyacı varsa artık bundan sonraki yıldızlara şehir olarak katkı koymamız lazım. Yıldızları getirmek bize ait, sponsor olmak da tanıtım yapmak isteyenlere ait" diye konuştu. - İSTANBUL

Gültekin Gencer, Antalyaspor, Ronaldinho, Türkiye, Spor

Kaynak: İHA

HABER YORUMLARI
24.01.2020 10:14:51