"Gerçek Kaf Dağı Hayallerimizin Bittiği Yerdir"

Zeytinburnu Bilgi Evleri'ndeki Gençlerle Baş Başa sohbetlerinin bu ay ki konuğu "Uçan Halı" isimli kitabıyla tanınan yazar Melek Çe oldu.

22.04.2016 15:03 "Gerçek Kaf Dağı Hayallerimizin Bittiği Yerdir"

Bilgi Evleri'nin Gençlerle Baş Başa Sohbetleri'ne konuk olan yazar Melek Çe, "Düşüncelerimizi, hayallerimizi ve fikirlerimizi daha ileriye taşıdığımız zaman Kafdağı'nı aşmanın bir yolunu bulmuş oluruz."dedi.

Kitabıyla ilgili bilgi evi öğrencileriyle sohbet eden yazar Melek Çe, bu kitabın ilk edebiyat eserlerinden biri olmasından dolayı kendisinde çok özel bir yere sahip olduğunu belirtti. Masal kültürümüzü canlandırma isteğinin bir sonucu olarak bu kitabı kaleme aldığını ifade eden yazar Melek Çe, masalın çok önemli bir anlatı kültürü olduğunu ifade etti.

Uçan Halı isimli kitabında yer alan Kafdağı'na yolculuk üzerine konuşan yazar, "Bizim için Kafdağı bir masal dağıymış gibi duruyor ama bu böyle değil. Kafdağı çok önceden insanların ulaşılması, aşılması çok güç ve bir o kadar da büyük olan Himalayalar için kullandığı bir tabirmiş. Bizim içinse Kafdağı, düşüncelerimizin ve hayallerimizin erişemediği, sonlandığı sınırdır. İşte biz o sınırı aşabildiğimiz zaman, düşüncelerimizi, hayallerimizi ve fikirlerimizi daha ileriye eriştirebildiğimiz zaman Kafdağı'nı aşmanın bir yolunu bulmuş oluruz."dedi.

Bilgi evi öğrencilerinin sorularını içtenlikle yanıtlayan konuk yazar, kitaplarını imzaladıktan sonra çekilen hatıra fotoğrafının ardından öğrencilerle vedalaştı.

Kaynak: Bültenler
Bilgi Evleri, Güncel