'Gideceğin Yere Kadar Biz Götürelim' Diye Otomobile Aldıkları Vatandaşı Soydular

Afyonkarahisar'da Otomobile Bindirdikleri Kişinin Parasını Gasp Eden 2 Kişi, Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ekiplerinin Takibi Sonucunda Kısa Sürede Yakalandı.

'Gideceğin Yere Kadar Biz Götürelim' Diye Otomobile Aldıkları Vatandaşı Soydular
16.07.2009 17:45 | Son Güncelleme: 16.07.2009 17:45

Afyonkarahisar'da otomobile bindirdikleri kişinin parasını gasp eden 2 kişi, Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin takibi sonucunda kısa sürede yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, A.E. ve M.K. yolda durdurdukları İ.Y.'ye 'Kiralık ev var mı? Gideceğin yere kadar biz götürelim' diyerek, son numarası alınamayan 06 EC plakalı otomobile bindirdiler. İki şüpheli, araç içinde vatandaşın paralarını zorla alarak olay yerinden uzaklaştı.

İ.Y.'nın şikayeti üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri şehrin giriş ve çıkışlarında önlem aldı. Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı takip sonucunda şüpheliler, Ekişehir'in Seyitgazi ilçesi girişinde çaldıkları paralar ile birlikte yakalandı.

Gözaltına alınan şüphelilerin yapılan sorgularında suç işlemek için örgüt kurmak, adam yaralama ve çok sayıda hırsızlık olayına karıştıkları; şüphelilerden birisinin hırsızlık suçundan Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından arandığı, diğerinin de Ankara Ayaş Cezaevi'nden firar ettiği ve yakalanmamak için sahte kimlik kullandığı bildirildi.

Zanlılar, çeşitli suçlardan aranma, hırsızlık, sahte kimlik kullanmak ve adam yaralama suçlarından adliyeye sevk edildi. (CİHAN)

Kaynak: CHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Güncel››'Gideceğin Yere Kadar Biz Götürelim' Diye Otomobile Aldıkları Vatandaşı Soydular - Haberler