Gölbaşı'nda 19 Eylül Gaziler Günü Kutlandı

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende, Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan ve Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk konuldu.

19.09.2017 15:01Gölbaşı'nda 19 Eylül Gaziler Günü Kutlandı

Gölbaşı'nda 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, anma programı Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi'nde devam etti.

Programa, Kaymakam Bilgihan, Başkan Duruay, protokol, gazi ve aileleri ile öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, Ahmet Alper Dinçer Anadolu Lisesi Tarih öğretmeni Adem Çelik günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı. Öğrenciler tarafından okunan şiirler duygu dolu anlar yaşattı.

GAZİ VE AİLELERİNE YEMEK VERİLDİ

19 Eylül Gaziler Günü etkinlikleri kapsamında gazi ve ailelerine yemek programı düzenlendi.
Kaymakam Bilgihan, programda yaptığı konuşmada, gazilik ve şehitliğin ülke, millet ve bu topraklar için en kutsal mertebe olduğu söyledi.

Canını ve kanını ülkesi, vatanın birliği ve beraberliği için hiç gözünü kırpmadan feda eden çok değerli şehitleri ve gazileri şükranla andıklarını belirterek, şunları kaydeti:

"Umut ediyoruz ki geçmişte yaşadığımız birlik ve beraberliğimizi sağlamak adına her daim verdiğimiz mücadeleler hep devam edecektir. Mutlaka birliğimiz ve beraberliğimiz için bu mihenk taşlarını bu manevi değerlerimizi en yüksek mertebeleri koruyarak hep bir arada olma birlik ve beraberliğini bütünlemiş olacağız."
Başkan Duruay da, en büyük makamların başında şehitlik ve gazilik makamının geldiğini aktararak, "Değerlerimizi korumak için canını hiç düşünmeden ortaya koyan şehitlerimizi şükranla anıyor, gazilerimize de minnet ve şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu.


Mehmet Akif Ersoy, Ahmet Alper, Adem Çelik, Eylül, Güncel

Kaynak: Bültenler

20.10.2019 06:49:45