"Gönül Elçileri" Selçuk'ta Buluştu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Sayın Emine Erdoğan ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in öncülük ettiği, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca yürütülen "Gönül Elçileri Koruyucu Aile" toplantısı Selçuk ATL ve METEM toplantı...

23.10.2013 17:36 | Son Güncelleme: 23.10.2013 17:36
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Sayın Emine Erdoğan ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in öncülük ettiği, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca yürütülen "Gönül Elçileri Koruyucu Aile" toplantısı Selçuk ATL ve METEM toplantı salonunda yapıldı.

Selçuk Kaymakamı Ayhan Boyacı'nın başkanlık ettiği toplantıya, eşi Havva Boyacı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zafer Yıldırım, Şube Müdürü Hasan Özdemir ile Selçuk'taki Sivil Toplum Kuruluşları, Daire Amirleri, Muhtarlar ve Okul Müdürleri katıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zafer Yıldırım yaptığı konuşmada; "Başbakanımızın değerli eşi Emine hanımefendinin ve Sayın Bakanımızın ülkemiz çapında başlattığı "Gönül Elçileri" toplantıları devam ediyor. Bugün burada bize yardımlarını, ilgilerini esirgemeyen Kaymakam Ayhan Boyacı ve eşi Havva Boyacı'ya, siz değerli katılımcılara teşekkür ediyorum. Ülkemizde aile bütünlüğü dağılmış 6 gurup aile var. Bu tür ailelerde en çok zararı çocuklar görüyor. Büyükler bir şekilde derdini anlatıyor ama çocuklar anlatamıyor. Hele tamamen korumasız kalan çocuklarımız daha kötü durumdalar. İşte bu nedenle devletimiz bu konuda büyük çalışmalar başlattı. Biz bu çocuklarımıza devletimiz ve milletimiz adına içtenlikle ve özveri ile sahip çıkıyoruz. Ülkemizde koruyucu aile sayısı her gün artıyor. Çocuk bakım evleri artıyor. Çocuk bakım evlerindeki çocuklarımızın her hizmeti dört dörtlük ama koruyucu ailelerdeki ilgi ve sevgiye muhtaçlar. Bu nedenle koruyucu ailelere daha çok ihtiyacımız var" dedi.

Toplantıya ev sahipliği yapan Selçuk Kaymakamı Ayhan Boyacı da, "Bu kadar güzel ve anlamlı görevi ifa etmekten, katkıda bulunmaktan dolayı çok mutluyuz. Peygamber efendimiz çocukların başını okşayın, özellikle yetimleri sevindirin onların haklarını koruyun demiştir, Hz. Ömer efendimiz zamanında çocuk sevgisini yaşamamış çocuklarına sevgi vermemiş bir Vali'yi bile görevinden almıştır. Bizim dinimiz işte bu şekilde çocuklara, yetimlere sahip çıkmayı öğütlemiştir. Başta Sayın Başbakanımızın muhterem eşleri Emine Hanımefendiye şükranlarımı sunuyorum. Böyle kutsal bir konuda öncülük ettikleri için Allah onlardan razı olsun. Selçuk'ta bu konuda büyük başarılara ulaşacağımız inancıyla saygılar sunuyorum" dedi.

Daha sonra konu ile ilgili tartışmalar, konuşmalar yapıldı ve katılımcıların çeşitli sorularına cevaplar verildi. Toplantı sonunda gelen konuklara ikramlar sunuldu. - İZMİR

Recep Tayyip Erdoğan, Emine Erdoğan, Ayhan Boyacı, Fatma Şahin, Yerel

Kaynak: İHA

24.01.2020 04:12:44