GSK Türkiye Yeni Yıla Yeni Atamalarla Başlıyor

Dünyanın lider araştırmacı ilaç ve aşı firmalarından GlaxoSmithKline (GSK)'nın Türkiye kadrosunda iki önemli atama gerçekleşti.

28.01.2015 14:33 | Son Güncelleme: 28.01.2015 14:33GSK Türkiye Yeni Yıla Yeni Atamalarla Başlıyor

Aşı İş Birimi yanında Kritik Hastalıklar İş Birimi sorumluluğunu da üstlenen Tan Aknil ise Aşı ve Kritik Hastalıklar İş Birimi Direktörü olarak yeni görevine devam edecek.

Koç Üniversitesi Kimya Bölümü mezunu olan Özlem Korku, 2002 yılında tamamladığı Koç Üniversitesi MBA programının ardından, çalışma hayatına Wyeth İlaç'ta Satış bölümünde Ürün Uzmanı olarak başladı. Daha sonra farklı terapi alanlarında Ürün Müdürü olarak görev yaptı. Ardından İngiltere'deki Wyeth İlaç Avrupa/ Orta Doğu/ Afrika Merkez ofisinde Bölgesel Ürün Müdürü olarak çalışmalarını sürdüren Özlem Korku, 2008 yılında 'ye dönerek aynı firmada Aşı Grubu Ulusal Satış Müdürü olarak çalıştı. Kasım 2008'de Abbott İlaç'a İş Mükemmelleştirme Direktörü olarak geçen Özlem Korku, Temmuz 2012'de GSK Türkiye'ye katılmıştı. Özlem Korku, 1 Ocak 2015 itibariyle GSK Türkiye'de Solunum İş Birimi Direktörü olarak görev yapacak.

İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Tan Aknil ise 12 yıl önce, ABD'de Kaliforniya Üniversitesi'nde pazarlama iletişimi eğitimini tamamlamasinin üzerine satış temsilcisi olarak göreve başladığı GSK Türkiye'den 2006 yilinda Uluslararası Başkan Yardimcisi'na bagli olarak GSK Londra Merkez Ofisi'nde uluslararasi yetenek geliştirme programina seçilen ilk kişi oldu. Devaminda GSK Türkiye'de, aralarında Onkoloji Ürün Yöneticiliği, satış yöneticiliği, ve Aşı İş Birimi Müdürlüğü/Direktörlüğü gibi birçok pozisyonun bulunduğu alanlarda başarılı bir şekilde görev aldı. Tan Aknil, 1 Ocak 2015 itibariyle GSK Türkiye'de Aşı ve Kritik Hastalıklar İş Birimi Direktörü olarak görev yapacak.


Koç Üniversitesi, Türkiye, Güncel

Kaynak: Bültenler

19.01.2020 02:49:54