Gümüşhane'de koronavirüs vakaları artınca Valilik'ten uyarı geldi: Tedbirlere riayet edelim

Gümüşhane Valiliği, kentte koronavirüs vaka sayısının artmaya başladığını belirterek, vatandaşları temizlik, maske ve mesafe kuralları konusunda uyardı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, Gümüşhane'de 2 gün üst üste hiç yeni vaka görülmediğini belirtmişti.

06.07.2020 18:55 | Son Güncelleme: 07.07.2020 00:41

Gümüşhane'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısının artmaya başladığı belirtilerek vatandaşların tedbirlere uymaya özen göstermeleri istendi.

Gümüşhane Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, çeşitli nedenlerle kentte koronavirüs vaka sayısının artmaya başladığı vurgulandı. Tedbirlere uyulması istenilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"TEMİZLİK, MASKE VE MESAFE KURALLARINA UYALIM"

"İlimizde koronavirüs vakaları artmaya başladığından değerli vatandaşlarımızın çok dikkatli olmaları, temizlik, maske ve mesafe kurallarına titizlikle riayet etmeleri hem kendi sağlıkları hem de yakınları, sevdikleri ve halkımızın sağlığı açısından büyük önem arz etmektedir. Lütfen temizlik, maske ve mesafe kurallarına titizlikle riayet edelim."

BAKAN, 2 GÜN ÜST ÜSTE VAKA GÖRÜLMEDİĞİNİ AÇIKLAMIŞTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 2 Temmuz'da yaptığı açıklamada, Gümüşhane'de 2 gün üst üste hiç yeni vaka görülmediğini açıklamıştı.

Bakan Koca paylaşımında şu ifadeleri kullanmıştı:

"Burdur ve Gümüşhane'de 2 gündür yeni vaka yok. En çok vaka olan 5 il: İstanbul, Ankara, Gaziantep, Konya, Bursa. Toplum sağlığı için risk yansıtan görüntüler artıyor: Bugün, medyada, yolcular arasında sosyal mesafenin sıfırlandığı taşıt haberleri yer aldı"

Gümüşhane'de koronavirüs vakaları artınca Valilik'ten uyarı geldi: Tedbirlere riayet edelim
Gümüşhane’de koronavirüs vakaları artınca Valilik’ten uyarı geldi: Tedbirlere riayet edelim

Kaynak: AA

Yorumlar (7)
AFYONLU: Şuan Türkiyede 83 milyon kişinin yakşaık 20milyonunda korona var Türkiyedeki herkese test yapılsa rakamları görürsünüz
TR44: bence bütün yurttaşlara test yapılmalı oraya kım bilir hangi ilden biri geldide bulaştırdı
ALİ BEY: Yav kardesim insanlar izin aliyolar hastane Icin resmen ya dügüne ya sünnete yada Akraba ziratine valla pes yani
Haberler››Güncel››Gümüşhane'de koronavirüs vakaları artınca Valilik'ten uyarı geldi: Tedbirlere riayet edelim - Haberler