17 Nisan 2018, 23:08

Lisede Gıda Zehirlenmesi! Müdür, 3 Öğretmen ve 167 Öğrenci Hastanelik Oldu

Kütahya Simav'da lise müdürü, 3 öğretmen ve 167 öğrenci gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanede tedavi altına alındı.

Kütahya'nın Simav ilçesinde lise müdürü, 3 öğretmen ve 167 öğrenci, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanede tedavi altına alındı.

OKUL MÜDÜRÜ, 3 ÖĞRETMEN VE 167 ÖĞRENCİ RAHATSIZLANDI

Beyceköy'deki Simav Anadolu İmam Hatip Lisesinin pansiyonunda kalan bazı öğrencilerin karın ağrısı ve bulantı şikayeti üzerine okul yönetimi, sağlık ekiplerinden yardım istedi. Rahatsızlanan okul müdürü, 3 öğretmen ve 167 öğrenci, 112 Acil Servis ekiplerince Simav Doç. Dr. İsmail Karakuyu Simav Devlet Hastanesine kaldırıldı.

ÖĞRENCİLER ÖĞLE YEMEĞİNDEN SONRA RAHATSIZLANDI

Öğrencilerin okulda öğle yemeğinde çıkan patlıcan musakka, pilav, ezo gelin çorbası ve höşmerim tatlısı yedikten sonra rahatsızlandıkları öğrenildi. Hastaneye gelen Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Sayit Bayramoğlu ile öğrencileri ziyaret ederek sağlık durumları hakkında bilgi aldı.

"HENÜZ ERKEN AMA HAYATİ TEHLİKE YOK DİYEBİLİRİZ"

Hastane Başhekimi Dr. Sertaş Erarslan, yaptığı açıklamada, hastanede tedavi altına alınan öğretmen ve öğrencilerin sağlık durumlarının iyi olduğunu söyledi. Hastane personelince gerekli müdahalelerin yapıldığını belirten Erarslan, şöyle dedi: "İlçemiz okulunda bir grup öğrenci bulantı, kusma şikayetiyle hastanemiz acil servisine başvurdu. Sorguladığımızda öğlen okulda verilen yemeğe bağlı şikayetlerinin olduğunu ortaya çıkardık. Daha sonra gruplar halinde yurtta kalan öğrenciler gelmeye başladı. Biz acil serviste ilk müdahalelerini yaptık. Daha sonra hastanemizdeki servislere dağıtımını yaptık. Genel durumlarında kötü bir durum yok. Henüz söylemek için erken ama hayatı tehlike yok diyebiliriz." Öte yandan, zehirlenmeye sebep olduğu şüphelenilen yemekten 300 öğrencinin yediği öğrenildi.

Erarslan,İsmail Karakuyu,Simav,Kütahya
17 Nisan 2018 Salı 23:08YORUMLAR (21)
İDAMİSTERİZ: fetocuitler kim hainse asilmali bosuna beslemeyelim hainler apocusu fetiocusu bilmem necisi hain haindir idam edilmeli vatana hainlik edenlerrrr kim olursa olsun gebersin tüm hain alcaklarrrr
TİREBOLU LU HASAN PAŞA NIN OĞLU TOLGA: Yahu bu nasıl bir ''İŞ'' herkesin yaptığı yanına ''KALIYOR? Nasıl bir memlekette yaşıyoruz?
AYLA: Allah şifalar versin inşallah. Bu gibi olaylarda genellikle satınalma da ucuz ve kalitesiz mallar alınıp yüksek faturalar düzenleniyor aradaki fark maalesef cebe indiriliyor. Yine de günahları boyunlarına Denetim, denetim, denetim.
SİMAVLI: Önceki Bld.Bşk.nı karahanın engeli yüzünden keşke bu okul simavdan kaçırılırcasına götürülmeseydi. O zaman bu çocukların büyük çoğunluğu öğlen yemeklerini evlerinde yiyeceklerdi. Okulda yemek, yeme zorunda kalan diğer öğrencilerin sayısıda az olunca daha kontrollü ve düzenli yemek verilir ve bunlar başa gelmezdi. Ulaşım ise ayrı bir risk. Allah çocuklarımızı korusun. Yoksa buralara çocuklarımızı sürükleyenlerin umurunda değil. Bunlar hesabını veremezler.
TEK VATAN: okullardaki gıda denetimi yetersiz firmalar maliyeti düşürmek için tarihi geçmiş ve ucuz yiyecek temin ediyor tabii ki hepsi değil işini çok iyi yapan firmalar da var onların hakkına girmeyelim
Tüm 21 yorumu okumak için tıklayın