Gündem / 12 Aralık 2015

Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkmenistan'da Erdoğan, Tarafsızlık Anıtı'na çelenk bırakmasının ardından Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov tarafından karşılanacak.

Gündem / 12 Aralık 2015
12.12.2015 09:01 | Son Güncelleme: 12.12.2015 09:01
Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 

 

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkmenistan'da

Erdoğan, Tarafsızlık Anıtı'na çelenk bırakmasının ardından Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov tarafından karşılanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmenistan'ın tarafsızlığının 20. yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde düzenlenecek Tarafsızlık Konferansı'na, sonrasında Berdimuhamedov tarafından verilecek resmi öğle yemeğine katılacak.

Erdoğan, kutlamalar çerçevesinde gerçekleştirilecek konser programına iştirak edecek, Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhamedov ile görüşecek.

(Aşkabat) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çankaya Köşkü'nde yapılacak Ekonomi Değerlendirme Kurulu toplantısına katılacak.

(Ankara/13.00)

 

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katılacak, Gülyalı ilçesinde temel atma töreninde yer alacak.

(Ordu/11.00/14.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, İHH tarafından Holiday Inn Otel'de düzenlenen, "Yetimler, Problemleri, Çözüm ve Stratejiler Uluslararası Çalıştayı"na katılacak. 

(İstanbul/09.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Rixos Otel'de düzenlenecek "23. Yoksullarla Dayanışma Haftası" açılış törenine iştirak edecek. 

(Ankara/13.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

4- Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Kiğı ilçesinde ziyaretlerde bulunacak.

(Bingöl/13.55) (Fotoğraflı-Görüntülü)

5- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İTÜ Denizcilik Fakültesi Balık Günü'ne iştirak edecek, Gemi Mühendisliği Haftası Gemi Mühendisleri Odası gecesine katılacak.

(İstanbul/11.00/19.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

 

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- İsrail ile Filistinliler arasında yaşanan gerginlikle ilgili gelişmeler izleniyor.

(Kudüs/Ramallah/Gazze) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Suriye'deki iç savaş, bölgedeki yansımaları ve Rus uçaklarının saldırıları takip ediliyor.

(Şam/Halep) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun, terör örgütü DAEŞ hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak'taki çatışmalara ilişkin gelişmeler izleniyor.

(Erbil/Bağdat) (Fotoğraflı-Görüntülü)

4- Yemen'deki çatışmalar ve yaşanan gelişmeler takip ediliyor.

(Sana) (Fotoğraflı-Görüntülü)

5- Suudi Arabistan'da, 979 kadının aday olduğu ve kadınlara ilk kez seçme ve seçilme hakkı verilen Belediye Meclisi seçimleri izlenecek.

(Riyad) (Fotoğraflı-Görüntülü)

6- İtalya'nın ev sahipliği yaptığı "MED 2015 Akdeniz Diyalog Forumu" toplantıları, kapanış oturumlarıyla sona erecek.

(Roma) (Fotoğraflı-Görüntülü)

 

GÜNCEL

1- Anadolu Ajansı ile Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı iş birliğiyle, Etiyopyalı genç gazetecilere verilecek uluslararası "Yeni Nesil Habercilik Eğitimi", açılış dersi ile başlayacak.

(İstanbul/09.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Fransa'da düzenlenen BM İklim Değişikliği Taraflar Konferansı, taraflara sunulacak anlaşma ile sona erecek.

(Le Bourget) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- 28. Avrupa Film Ödülleri, Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenecek törenle açıklanacak.

(Berlin) (Fotoğraflı-Görüntülü)

 

SPOR

1- Fransa'da 10 Haziran-10 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2016) Finalleri'nin kura çekimi Paris'te yapılacak. Türkiye kura çekimine 4. torbadan katılacak. 

(Paris/19.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- FIBA Avrupa Yönetim Kurulu toplantısı Almanya'nın Münih kentinde yapılacak. Toplantıda yapılacak oylamada, Türkiye'nin de aday olduğu 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası'na (EuroBasket 2017) ev sahipliği yapacak ülke ya da ülkeler belli olacak. 

(Münih/11.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- Spor Toto Süper Lig'in 15. haftasında Kasımpaşa-Torku Konyaspor, Eskişehirspor-Gaziantepspor, Antalyaspor-Mersin İdmanyurdu ve Çaykur Rizespor-Trabzonspor maçları yapılacak. 

(İstanbul/13.30/Eskişehir/16.00/Antalya/Rize/19.00) (Fotoğraflı)

4- PTT 1. Lig'in 15. haftasında 1461 Trabzon-Giresunspor, Boluspor-Denizlispor, Karşıyaka-Yeni Malatyaspor, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor-Göztepe maçları oynanacak. 

(Trabzon/Bolu/13.30/İzmir/15.30/Gaziantep/18.30) (Fotoğraflı)

5- Spor Toto Basketbol Ligi'nin 10. haftasında Banvit-Galatasaray Odeabank, Türk Telekom-Muratbey Uşak Sportif, Demir İnşaat Büyükçekmece-Torku Konyaspor, Trabzonspor Medical Park-Royal Halı Gaziantep, Beşiktaş Sompo Japan-Rönesans TED Ankara Kolejliler maçları oynanacak.  

 (Balıkesir/16.00/Ankara/16.30/İstanbul/17.00/Trabzon/17.30/İstanbul/18.00) (Fotoğraflı)

6- Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde Yakın Doğu Üniversitesi-Abdullah Gül Üniversitesi, Galatasaray-Mersin Büyükşehir Belediyespor ve Basketbolu Geliştirenler Derneği-Adana BOTAŞ maçları yapılacak.  (Fotoğraflı)

7- Voleybol Erkekler 1. Ligi'nin 9. haftasında, Halkbank-Ziraat Bankası, Beşiktaş-Maliye Milli Piyango, Arkas Spor-Fenerbahçe, İnegöl Belediyespor-Tokat Belediye Plevnespor, Şahinbey Belediyespor-Galatasaray HDI Sigorta, Bornova Anadolu Lisesi-İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçları yapılacak. (Fotoğraflı)

8- Hentbol Erkekler Süper Lig'in 13. haftasında Amasya Taşova YİBO-Nilüfer Belediyespor, Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor-Akçaabat Tütünspor, Maliye Milli Piyango-İstanbul Anafen Koleji, Trabzonspor-Beşiktaş Mogaz, Zağnosspor-Ankara Hentbol İhtisas karşılaşmaları yapılacak.  (Fotoğraflı)

 

***

Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de sözleşme kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Aykırı davrananlar hakkında, hukuki ve cezai her türlü başvuru hakkımız saklıdır.

Kaynak: AA