09 Aralık 2018, 00:01

Gündem Özeti / 9 Aralık

Gündem Özeti / 9 Aralık

Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920YASAMA YÜRÜTME SİYASET1- Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Verimlilik Teknoloji Fuarı'nı ziyaret edecek.

Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Verimlilik Teknoloji Fuarı'nı ziyaret edecek.

(Ankara/13.00)

2- Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Valiliği ziyaret edecek, Eğitim Vizyonu Çalıştayı'na katılacak.

(İzmir/10.15/12.30)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Ermenistan'da erken milletvekili seçimi yapılacak.

(Erivan)

2- Fransa ve Belçika'da "sarı yeleklilerin" düzenlediği protestoların yansımaları takip ediliyor.

(Paris/Brüksel)

3- Suriye iç savaşındaki gelişmeler ile bölgedeki durum izleniyor.?

(Halep/İdlib)?

4- Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda öldürülmesinin yansımaları takip ediliyor.?

(Riyad/Washington/Ankara)?

KÜLTÜR SANAT

1- Bu yıl ikincisi düzenlenen ve 40 ülkeden 329 sanatçının 788 eserle katıldığı "Mirasımız Kudüs Uluslararası Karikatür Yarışması"nın sergisi ve ödül töreni Eyüp Kültür Sanat Merkezi'nde yapılacak.

(İstanbul/18.00)

SPOR

1- Voleybolda Kadınlar FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası Çin'in Shaoxing kentinde sona erecek.

Finalde VakıfBank, Brezilya temsilcisi Minas, üçüncülük maçında ise Eczacıbaşı VitrA, aynı ülkeden Praia ile karşı karşıya gelecek.

(Shaoxing/15.00/12.00)

2- Spor Toto Süper Lig'de 15. haftaya Büyükşehir Belediye Erzurumspor- Evkur Yeni Malatyaspor, Bursaspor- Antalyaspor, Akhisarspor- Fenerbahçe maçlarıyla devam edilecek.

(Erzurum/13.30/Bursa/16.00/Manisa/19.00)

3- Spor Toto 1. Lig'de 15. hafta Hatayspor- Boluspor, Ümraniyespor-Tetiş Yapı Elazığspor, Denizlispor- Gençlerbirliği, Eskişehirspor- Altay müsabakalarıyla sürüyor.

(Hatay/İstanbul/13.30/Denizli/16.00/Eskişehir/19.00)

4- Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde 10. haftaya Beşiktaş Sompo Japan- Darüşşafaka Tekfen, Afyon Belediyespor-Adatıp Sakarya Büyükşehir Belediye Basketbol, İstanbul Büyükşehir Belediyespor-Fenerbahçe karşılaşmalarıyla devam edilecek.

(İstanbul/15.15/Afyonkarahisar/17.30/İstanbul/20.00)

5- Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde 8. hafta Mersin Büyükşehir Belediyespor- Çukurova Basketbol, Canik Belediyespor- İzmit Belediyespor, BOTAŞ-Fenerbahçe, İstanbul Üniversitesi- Gündoğdu Adana Basketbol, Hatay Büyükşehir Belediyespor-OGM Ormanspor, Beşiktaş- Bellona Kayseri Basketbol müsabakalarıyla tamamlanacak.

(Mersin/14.00/Samsun/Ankara/İstanbul/16.00/Hatay/16.30/İstanbul/18.30)

6- Voleybolda Efeler Ligi'nin 9. haftası Halkbank- Arkas Spor, Galatasaray- Ziraat Bankası, İnegöl Belediyespor- Arhavi Belediyespor, Maliye Piyango-İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçlarıyla bitecek.

(Ankara/14.00/İstanbul/15.00/Bursa/16.00/Ankara/17.00)

7- Hentbolda Erkekler Süper Lig'in 11. haftası 2 maçla, Kadınlar Süper Lig'in 10. haftası ise 3 maçla sona erecek.

8- TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig'de 16. hafta maçları tamamlanacak.

9- Avrupa Kros Şampiyonası, 20 yaş altı, 23 yaş altı ve ve büyükler kategorilerinde Hollanda'nın Tilburg kentinde yapılacak.

(Tilburg/12.45/13.35/16.10)

***

Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de sözleşme kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Aykırı davrananlar hakkında, hukuki ve cezai her türlü başvuru hakkımız saklıdır. İstanbul,Murat Kurum,Mustafa Kemal Atatürk
Kaynak: AA

YORUMLAR