Gürcistan'da Başkanlık Seçimlerinin Tarihi Belli Oldu- Halk, İlk Defa Devlet Başkanı İçin Oy Verecek

- Gürcistan'da başkanlık seçimlerinin tarihi belli oldu Halk, ilk defa devlet başkanı için oy verecekTİFLİS - Gürcistan Devlet Başkanı Giorgi Margvelaşvili, devlet başkanlığı seçimlerinin 28 Ekim'de yapılacağını açıkladı.

02.08.2018 00:01 | Son Güncelleme: 02.08.2018 00:01
- 'da başkanlık seçimlerinin tarihi belli oldu
Halk, ilk defa devlet başkanı için oy verecek

TİFLİS - Gürcistan Devlet Başkanı Giorgi Margvelaşvili, devlet başkanlığı seçimlerinin 28 Ekim'de yapılacağını açıkladı.
Cumhurbaşkanlığı Sarayında düzenlenen basın toplantısında konuşan Gürcistan Devlet Başkanı Giorgi Margvelaşvili, Başbakan Mamuka Bahtadze ile devlet başkanlığı seçiminin tarihi üzerinde anlaştıklarını söyleyerek, devlet başkanlığı seçiminin 28 Ekim 2018 tarihinde düzenlenmesine karar verildiğini söyledi. Ülkede ilk defa devlet başkanı doğrudan halk tarafından 6 yıllık bir süre için seçilecek.
Geçtiğimiz hafta Gürcü Başbakan Mamuka Bahtadze gerçekleştirdiği bir basın toplantısında, "İktidar Partisi devlet başkanlığı seçimlerine katılmazsa daha iyi olur" ifadelerini kullanmıştı. Gürcistan'daki mevcut iktidar partisi "Gürcü Hayali Demokratik Gürcistan" devlet başkanlığı seçimleri için henüz aday göstermedi.
Gürcistan'da Başkanlık Seçimlerinin Tarihi Belli Oldu- Halk, İlk Defa Devlet Başkanı İçin Oy Verecek

Gürcistan, Güncel

Kaynak: İHA


12.11.2019 11:20:45