Sivas'ın Gürün ilçesinde ilk kez koronavirüs vakasına rastlandı

Sivas'ın Gürün ilçesinde pandemi döneminin başlangıcından itibaren ilk kez koronavirüs vakasına rastlandı. İlçeye bağlı Yolgeçen köyünde şüphe üzerine test yapılan 4 kişinin sonuçları pozitif çıktı.

29.06.2020 19:11 | Son Güncelleme: 29.06.2020 22:40

Sivas'ın Gürün ilçesinde ilk kez koronavirüs vakasına rastlandı. İlçede salgının önlenmesi için tedbir alındı.

4 KİŞİNİN TEST SONUÇLARI POZİTİF ÇIKTI

Türkiye'de koronavirüs salgının yoğunlaştığı dönemde hiçbir pozitif vakanın bulunmadığı Sivas'ın Gürün ilçesinde Yolgeçen köyünde şüphe üzerine test yapılan 4 kişinin sonuçları pozitif çıktı. Vakaya rastlanması ile birlikte bu kişilerin bağlantılı olduğu kişiler üzerinde filyasyon uygulaması yapıldı. Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesi ile bağlantılı oldukları belirlenen koronavirüs hastaları Gürün Devlet Hastanesinden Sivas'a sevk edildi.

İLÇE HALKINA MASKE, MESAFE VE HİJYEN UYARISI YAPILDI

İlçe halkına, mesafe ve hijyen kurallarına riayet edilmesi, maske kullanımına özen gösterilmesi, gerekli olmadığı sürece evden çıkılmaması, ev ziyaretlerinde bulunulmaması, zorunlu durumlarda açık ve temiz alanlarda görüşülmesi uyarıları yapıldı.

Sivas’ın Gürün ilçesinde ilk kez koronavirüs vakasına rastlandı

Kaynak: DHA

Yorumlar (3)
FEHMİ KOZ: Geçmiş olsun tekirahmalılar allah şifa versin bütünhastalara
SİVASLI İBOCAN: Korkum Kurban Bayramında insanların samimiyeti ve yakınlaşması, Virüsün bölgesi belli olmadığı için herkes kendini VİRÜSLÜ gibi korumalı, karşısında ki kişiye saygılı olmalı. . . Öpmeyi , sarılmayı bırakmalı, görüştüğüne dua etmeli. . . Yoksa VİRÜS işini yapar. . . !!!
KARDEŞŞ: Yolgeçen hanına çevirmişsiniz oralarıda... Geçmiş olsun...
Haberler››Sağlık››Sivas'ın Gürün ilçesinde ilk kez koronavirüs vakasına rastlandı - Haberler