Hafriyat kamyonu binaya çarptı, zemin kattaki genç faciadan kıl payı kurtuldu

Kağıthane'de kum yüklü hafriyat kamyonu yokuş aşağı inerken iddiaya göre frenlerinin tutmaması sonucu hızla bir apartman dairesinin duvarına çarptı.

02.10.2019 11:22 | Son Güncelleme: 02.10.2019 11:22Hafriyat kamyonu binaya çarptı, zemin kattaki genç faciadan kıl payı kurtuldu
'de kum yüklü hafriyat kamyonu yokuş aşağı inerken iddiaya göre frenlerinin tutmaması sonucu hızla bir apartman dairesinin duvarına çarptı. Kaza sırasında odadaki bilgisayar masasında oturan Muhammet Sait Kaplan az daha canından oluyordu.
Kaza Kağıthane Telsizler Mahallesi, Bakım Sokak'ta saat 10.00 sıralarında meydana geldi. Yasin Çadırcı'nın kullandığı 34 AL 7632 kum yüklü hafriyat kamyonu sokaktan yokuş aşağı indiği sırada iddiaya göre frenlerinin tutmaması sonucu kaymaya başladı. Hızla ilerleyen hafriyat kamyonu Bakım Sokak'ta bir apartman dairesinin duvarına çarparak durabildi. Kaza sırasında kamyonun çarptığı odadaki bilgisayar masasında oturan Muhammet Kaplan ölümden döndü. Kazanın ardından bina sakinleri panikle dışarı çıktı. verilmesi üzerine kaza yerine itfaiye, polis ve zabıta ekipleri sevk edildi. Daireye çarpan hafriyat kamyonunu kurtarmak için çalışma başlatıldı.

HAFRİYAT KAMYONU SÜRÜCÜSÜ: FRENLER TUTMADI
Hafriyat kamyonunun frenlerinin tutmadığını iddia eden sürücüsü Yasin Çadırcı, "Ben buraları iyi bilmiyorum. Okula kum götürecektim. Ben burada bekliyordum beni buradan gideceğim okula götüreceklerdi. Ama  beni almaya gelmediler.  Bende kamyonu çalıştırdım yokuş aşağı inerken frenler tutmadı. Daha sonra eve girdim" dedi.

DEPREM OLUYOR ZANNETTİM ÜZERİME BETON BLOKLAR GELDİ
Kaza anında odada bilgisayar masasında oturduğunu söyleyen Muhammet Sait Kaplan, "Ben bilgisayarın başında evde oturuyordum. Yanımda benim sandalye vardı. Kamyon eve girdi ben başta  deprem oluyor zannettim. Sonra üzerime beton bloklar geldi. Bende kaçayım derken koltuklu sandalyem vardı duvardan kopan parçalar sandalyeye çarptı. Bende o sırada yere düştüm. Eşyalarım her şeyim gitti. Bende her hangi bir şey yok. Ben odada tektim yan odada iki arkadaşım vardı." dedi.

Görüntü Dökümü:
--------------------------
-Muhabir anonsu
-Kaza yerinden görüntü
-Eve çarpan hafriyat kamyonu
-Çevrede toplanan vatandaşlar
-Olay yerindeki polis zabıta ve itfaiye ekipleri
-Kamyon sürücüsü ile röp
-Hasar gören daire
-Dairenin içinden görüntü
-Yere saçılan duvar parçaları
-Kazadan yara almadan kurtulan kişi ile röp
-Genel ve detaylarBoğazkale, Kağıthane, Güncel

Kaynak: DHA

20.02.2020 22:09:39