Hakan Özkul Biyografisi

Hakan Özkul

Doğum Tarihi : 1.1.1967 / 0.0.0

Hakan Özkul Kimdir?

Dr. Hakan Özkul 1967 de Ankara'da doğdu. İzmit Lisesi'nden mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini (İngilizce) kazandı. Önlisans eğitimini Hacettepe Tıp Fakültesinde tamamladı sonra, lisans eğitimini Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamladı. Tıbbi Aromatik Bitkiler konusunda eğitim aldı. 2012 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Bölümünden de mezun oldu. Ayrıca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan İş Yeri Hekimliği sertifikası aldı.

Tıp Fakültesinden mezuniyetinden sonra çeşitli Devlet ve Özel sağlık kurumlarında doktor olarak çalıştı. Bu maksatla Yurt içi ve yurt dışı birçok araştırma, konferans ve seminerlerde bulundu. Türkiye'deki Endemik Tıbbi Bitkiler Tıbbi Bitkilerin Türkiye'de Tedavide Doğru ve Yaygın Kullanımının Geliştirilmesi Bitkisel Tıp Tarihi Tıbb-ı Nebevi ve Tıbbi Bitkilerin Türkiye'de Üretimi konularında çalışmalarına devam etmektedir.

Yurt içi ve yurt dışında konusunda uzman kişi ve kuruluşlarla Fitoterapi konusunda ortak çalışmalar yürüten Dr. Özkul, halen Kibarlı ve Cemre Bitkisel Urünlerini geliştiren Akademik Kurul Uyesidir. Dr. Hakan Özkul, Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Hakan Özkul, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde BTP Bursa Osmangazi Belediye Başkan Adayı oldu.