'Hakaret' Davasından Yargılanan Ali Erkazan Kimdir?

Kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle oyuncu Hakan Meriçliler tarafından dava açılan Ali Erkazan kimdir?

'Hakaret' Davasından Yargılanan Ali Erkazan Kimdir?
26.09.2018 15:18 | Son Güncelleme: 26.09.2018 15:18

Katıldığı programlarda Hakan Meriçliler'e hakaret ettiği gerekçesiyle dava açılan Ali Erkazan'ın yargılanma süreci başladı. Oyuncu Erkazan, duruşmaya avukatı ile beraber katıldı.

ALİ ERKAZAN KİMDİR?

Ali Erkazan, 01 Ocak 1952 tarihinde Samsun dünyaya geldi. Erkazan, küçük yaşlardan itibaren oyunculuk yapmak istiyordu. Okulunu bitirmesinin ardından Ankara Sanat Tiyatrosu kadrosunda özel oyunculuk eğitimleri almaya başladı ve buradan başarılı bir şekilde mezun oldu. Ardından kısa bir zaman dilimi içerisinde profesyonel tiyatro oyunculuğu kariyerine başladı.

'EN SON BABALAR DUYAR' YILDIZINI PARLATTI

Erkazan, oyunculuk kariyeri boyunca 20'den fazla oyunla sevenlerinin karşısına çıktı ve kadrolu devlet sanatçısı oldu.1983 yılında ''Kurt ve Kuzu'' dizisi ile birlikte ilk defa televizyon ekranlarına çıkan oyuncu,beyazperde de ilk deneyimine ise 1986 yılında ''Değirmen'' filmi kadrosunda yer alarak elde etti. 2002 yılında ''En Son Babalar Duyar'' dizisi kadrosunda başrol olarak yer aldı.

'POYRAZ KARAYEL'DE OYNADI

''En Son Babalar Duyar'' dizisinin ardından ''Sevgili Dünürüm'' dizi kadrosunda da başrol oynayan Erkazan, ''Poyraz Karayel'' dizisi ile ekranlara geldi. Usta oyuncu,''Hayat Sevince Güzel'' dizisinde de performans sergiledi.

Etiketler: Magazin, Güncel, Haber
Haberler››Güncel››'Hakaret' Davasından Yargılanan Ali Erkazan Kimdir? - Haberler