Hakkari'de Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri Kapsamında Hakkari'ye Gelen Diyanet İşleri Başkanlığı (Dib) Hac Dairesi Başkanı Seyfeddin Ersoy, 'Peygamber Sevgisi' Konulu Bir Konferans Verdi.

14.04.2007 18:42 | Son Güncelleme: 14.04.2007 18:42Hakkari'de Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri
Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Hakkari'ye gelen Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) Hac Dairesi Başkanı Seyfeddin Ersoy, 'Peygamber Sevgisi' konulu bir konferans verdi.

İl Müftülüğü tarafından organize edilen ve Kültür Merkezi salonunda düzenlenen konferans, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Hakkari Atatürk İlköğretim Okulu öğrencisi Hamdi Sevmiş ile Yüksekova Atatürk Lisesi öğrencilerinin okuduğu Kur'an-ı Kerim ve ilahilerle devam etti. Açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü M. Ali Öztürkçü, Hz. Muhammed'i (S.A.V.) anlatmaya sözlerin yetmeyeceğini söyledi. Peygamberimizi anmaya, anlatmaya ve öğrenmeye çok ihtiyacımızın olduğunu anlatan Öztürkçü, Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V.) insanlara karşı gösterdiği sevgiyi öğrenmemiz gerektiğini anlattı. Öztürkçü, "Değişik tarihlerde düzenlenen etkinliklere vatandaşlar büyük ilgi göstermektedir. Bu etkinlikleri ileriki günlerde köy ve beldelerde de sürdüreceğiz" dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac Dairesi Başkanı Seyfeddin Ersoy ise, peygamber sevgisinin önemini anlattı. Peygamberimizi sevmenin önemi ve güzellikleriyle ilgili bilgiler veren Ersoy, son peygamber Hz. Muhammed'in hayatı, kişiliği ve güzel ahlakı hakkında katılımcılara aydınlatıcı bilgiler verdi. Ersoy, "Allah, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V.) rahmetini üzerimizden eksik etmesin. Allah onun güzel ahlakını bize de nasip etsin" şeklinde konuştu.

Kutlu Doğum Haftası programına Vali Yardımcısı Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkan Vekili İsmail Akboğa, Hakkari İl Müftüsü M. Ali Öztürkçü, Van İl Müftüsü Osman Ertan, ilçe müftüleri, daire amirleri, sivil toplum örgütleri temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Yoğun ilgi nedeniyle yer bulamayan bazı vatandaşlar salonun kalorifer peteklerinin üstüne, bazıları ise beton zemine oturmak zorunda kaldı.

(FT-MET-OK-Y)


Kaynak: İHA

19.01.2020 00:04:43