Halı sahalar yeniden hizmet vermeye başladı: Futbol oynamayı özlemişiz

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yaklaşık 2,5 aydır kapalı olan halı sahalar, normalleşme sürecinde yeniden hizmet vermeye başladı. Sarıyer'de bulunan bir halı sahada top oynayan Halil Bağış isimli vatandaş, "Futbol oynamayı özledik, sahayı çıkmayı özledik, spor yapmayı ve ter atmayı özledik" dedi.

01.06.2020 23:50 | Son Güncelleme: 02.06.2020 00:14

Koronavirüs önlemleri kapsamında 16 Mart tarihinde kapatılan halı sahalar, normalleşme sürecinde yeniden hizmet vermeye başladı. Bu kapsamda halı saha futbol maçları yapılmaya başlandı. Sarıyer'de oynanan maçta bir kişinin maske takması kameralara yansıdı. Normalleşme sürecinde açılan halı sahalarda soyunma odaları, duş alanları tedbir amaçlı kapalı tutulacak.

"HENÜZ TALEP ÇOK YÜKSEK DEĞİL"

2,5 ay sonra Sarıyer'de bulunan halı sahasını açarak hizmet vermeye başlayan Hakan Güven, "İşletme olarak faaliyet vermeye başladık. Soyunma odalarını kapalı tutuyoruz. Sıcak su ve duş alanlarını da kapalı tutuyoruz. Gelenler gördüğünüz gibi oynuyorlar. Giyinmiş olarak gelip, giyinmiş olarak geri dönüyorlar. Gün içerisinde her taraf temizleniyor. Henüz talep çok yüksek değil." dedi.

Halı sahalar açıldı ve ilk maçlar yapıldı: Futbol oynamayı çok özledik

"FUTBOL OYNAMAYI, SAHAYA ÇIKMAYI ÇOK ÖZLEDİK"

Futbol oynamayı özlediğini söyleyen Halil Bağış, "Futbol oynamayı özledik, sahayı çıkmayı özledik, spor yapmayı ve ter atmayı özledik. Hatta bugün bir haber aldık. Toplu sporlar yapılmayacak diye. Çok üzüldük. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Sarıyer Belediyesi'ni aradık. Daha sonra yapılacağını söylediler. Biz de artık özlemimizi gidermeye geldik. Futbol oynarken çok fazla dikkat edebileceğimiz bir şey yok işin açıkçası. Hepimiz birbirimizi tanıyoruz. Hiç birimiz de pozitif vaka rastlanmadı. O yüzden sahamız da dezenfektan kurallarına uyuyor. Geçen hafta temizledi, dezenfekte ettirdi. Biz takip ettik. O yüzden bir korkumuz yok." şeklinde konuştu.

Halı sahalar açıldı ve ilk maçlar yapıldı: Futbol oynamayı çok özledik

"ÇEVREMİZDE POZİTİF VAKA OLMADIĞI İÇİN GÖNÜL RAHATLIĞIYLA OYNAMAYA GELDİK"

Halı sahalarda en büyük sıkıntının kaleci bulmak olduğu ve pandemi sürecinde kolay kaleci bulabildiniz mi sorusuna Halil Bağış, "Halı sahada en büyük sıkıntı zaten kaleci bulmaktır. Bunu herkes bilir. Biz kaleci bulmakta zorlandık. Bir tane kalecimiz vardı. Bir tanesini son dakika bulduk. Hepimiz birbirimizi uzun zamandır tanıyoruz. Hiç birimizin yakınında ve kendisinde pozitif vaka olmadığı için gönül rahatlığı ile oynamaya geldik" diye konuştu.

Halı sahalar açıldı ve ilk maçlar yapıldı: Futbol oynamayı çok özledik
Halı sahalar yeniden hizmet vermeye başladı: Futbol oynamayı özlemişiz

Kaynak: DHA

Yorumlar (5)
TEOMAN ÇALMAŞUR: ulan ben de futbol oynamayı çok özledim be
MERT ÖREN: Halı sahada ne virüsü bir saat boyunca dünyayı unutursun. Tek dert kaç tane yedik kaç tane atarız.
FUTBOL DELİSİ: Ağrı’da açıldı ama yine çok dikkat etmek lazım yoksa bu vurus çok sıkıntılı
Haberler››Spor››Halı sahalar yeniden hizmet vermeye başladı: Futbol oynamayı özlemişiz - Spor