Hamile eşini çocuğunun önünde döven kocaya 8 ay hapis cezası verildi

Bursa'da hamile eşini çocuğunun gözü önünde darp ettiği suçlamasıyla tutuksuz yargılanan koca 8 ay 3 gün hapis cezasına çarptırıldı.

27.02.2020 13:49 | Son Güncelleme: 27.02.2020 16:40

'da hamile eşi Zeynep Aşkın'ı (27), darp ettiği suçlamasıyla tutuksuz yargılanan Aşkın (32), 8 ay 3 gün hapis cezasına çarptırıldı. 6 aylık hamile Zeynep Aşkın, "Az bir ceza çıktı ama adalet tecelli etti" dedi.

SANIK DURUŞMADA YER ALMADI

Bursa'da merkez Yıldırım ilçesinde oturan bir çocuk annesi Zeynep Aşkın, 2 ay önce eşi Emrah Aşkın'dan gördüğü şiddet nedeniyle şikayetçi oldu. Bursa 8. Asliye Ceza Mahkemesi'nde bugün 'yaralama ve darp' suçundan görülen davanın duruşmasında ikinci çocuğuna 6 aylık hamile olan Zeynep Aşkın ile avukatları hazır bulunurken, sanık Emrah Aşkın yer almadı.

"4 AYLIK HAMİLEYKEN OĞLUMUN ÖNÜNDE DARP ETTİ"

Duruşmada söz alan Zeynep Aşkın, 3,5 yıldır evli olduğu eşi tarafından 5 defa darp edildiğini söyleyerek, "İlk şiddet olayının kına gecesinde yaşadım. İki ay önce de beni darp etti. Şiddete meyilli. Daha önce de benzer şekilde hakkında ceza verilmişti. Beni 4 aylık hamileyken oğlumun önünde darp etti. Hamileyken karnıma ve belime vurdu. Yaptıklarının karşılığını almasını istiyorum" dedi.

"AZ BİR CEZA ÇIKTI AMA ADALET TECELLİ ETTİ"

Mahkeme hakimi sanık koca Emrah Aşkın'a 8 ay 3 gün hapis cezası verdi. Sanık, cezayı yargıtayın onaması halinde cezaevine girecek. Zeynep Aşkın, mahkeme kararı ile ilgili olarak, "Az bir ceza çıktı ama yüce adalet tecelli etti" dedi. Duruşma sonrası adliye önünde toplanan Bursa'daki bazı kadın platformları ise Zeynep Aşkın'a destek verdi. Öte yandan çiftin boşanma davasının sürdüğü öğrenildi.

Hamile eşini çocuğunun önünde döven kocaya 8 ay hapis cezası verildi

Bursa, Emrah, 3. Sayfa, Güncel

Kaynak: DHA


HABER YORUMLARI (19)
İNSAN:Şiddetin hiç bir gerekçesi olamaz, bunu idrak edin artık!!! Evlilikte mutlu olmayan boşanır herkes yoluna devam eder, bu kadar basit.
HURİ:yazıklar olsun ki savunmasız birine el kaldırıyorsunuz. . .
ECE:ilk şikayette 5 yıl takip veriyorlar demek ki daha önce şikayet etmiş. tabii hamile olmasıda etkili.
ZARALI HALİL:birde adamı dinleyin bakalım bu kadının beyanı
.....:Aynen....
SUZİ:sivas zara mı
ZİYA:seni döven adamdan neden 3. 5 senede 2 çocuk yaptın? madem mutlu değildin daha önce git emniyete, kaç ailenin yanına? kimse yanlış anlamasın erkeği savunmuyorum, fakat cehalet çift taraflı , herkes konuştuğuna ve davranışına dikkat edecek. . .
XXX:Tehditle evliliğini sürdürmek zorunda olan bir sürü kadın var öyle git demekle olmuyor. Adam sövüyor, dövüyor hatta aldatıyor ama şer. . . . boşanmaya yanaşmıyor Allahın Adaleti Büyüktür. . .
HAKLİ DA OLSAN İMTİHAN:Evin içinde kavga dövüş olabilir hemen emniyetin kapısına gitmek yanlış bir şey. Kadın hep alttan alırsa kazanır. Evlilikte islamda kadın erkek hakkı gözetilmeli.
Tüm 19 yorumu okumak için tıklayın
28.02.2020 12:59:34