Hamsi Festivali'nde Muhteşem Gece

Manisa Trabzonlular Derneği tarafından bu yıl ilki düzenlenen Manisa Hamsi Festivali, gündüz programının ardından akşam gerçekleştirilen Konser ile coşkulu bir şekilde devam etti.

15.02.2016 16:42Hamsi Festivali'nde Muhteşem Gece
Manisa Trabzonlular Derneği tarafından bu yıl ilki düzenlenen Manisa Hamsi Festivali, gündüz programının ardından akşam gerçekleştirilen Konser ile coşkulu bir şekilde devam etti. Programa Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş de katıldı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle Manisa Trabzonlular Derneği tarafından gerçekleştirilen 1. Hamsi Festivali, gündüz programının ardından Kültür Merkezi Lale Salonu'nda düzenlenen konserle devam etti. Konsere, Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, Manisa Eski Milletvekili Muzaffer Yurttaş, Manisa Trabzonlular Derneği Başkanı Mustafa Kazaz, dernek üyeleri, yetkililer ve çok sayıda davetli katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını Manisa Trabzonlular Derneği Başkanı Mustafa Kazaz yaptı. Kazaz, "Manisa 1. Hamsi Festivali'nin ilk kısmını Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirdik. Ümit ediyorum festivalimizin önümüzdeki yıllarda ikincisi ve üçüncüsünü de gerçekleştiririz. Bu gece konser programında Karadenizli sanatçılarımız bizlere güzel bir gece yaşatacak. Desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Kazaz'ın konuşmasının ardından Horon gösterisi gerçekleşti. Yöresel sanatçılar gecede birbirinden güzel şarkıları seslendirerek, konsere katılan Trabzonlulara eğlenceli bir gece yaşattı. Manisa Büyükşehir Belediyesi adına geceye katılan Genel Sekreter Halil Memiş ve MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç'a plaket takdim edildi. Memiş, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün adına da plaket aldı. Genel Sekreter Halil Memiş, "Güzel bir gece yaşıyoruz. Dernek Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bugün farklı bir gün, bu geceyi renklendirenlere, zevk katanlara, katkıda bulunanlara ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Memiş, geceye katılan Karadenizli şarkıcı Cemal Kaygusuz'a çiçek takdim ederken, MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç da şarkıcı Nuray Aksoy'a çiçek verdi. Gecenin sonunda programda emeği geçenlere dernek tarafından plaket takdim edildi. - MANİSA

Muzaffer Yurttaş, Halil Memiş, Turgutlu, Manisa, Yerel

Kaynak: İHA

20.10.2019 17:05:04