Hatay: Hırsızlar, 4 Kilo Bakır İçin Telekom'u 20 Bin YTL Zarara Uğrattı

Antakya'da, 4 Kilo Bakır İçin Türk Telekom'un Kablolarını Çalan Hırsızlar, Yaklaşık Bin 500 Abonenin Telefon Bağlantısının Kesilmesine Neden Olarak, Türk Telekom'u 20 Bin YTL Zarara Uğrattı.

Hatay: Hırsızlar, 4 Kilo Bakır İçin Telekom'u 20 Bin YTL Zarara Uğrattı
30.09.2006 14:44 | Son Güncelleme: 30.09.2006 14:44
Antakya'da, 4 kilo bakır için Türk Telekom'un kablolarını çalan hırsızlar, yaklaşık bin 500 abonenin telefon bağlantısının kesilmesine neden olarak, Türk Telekom'u 20 bin YTL zarara uğrattı.

Edinilen bilgiye göre, dün gece Ürgen Paşa Mahallesi'nde, aynı hat üzerinde bulunan Türk Telekom'a ait 2 rögar kapağını açan hırsızlar, Telekom'a ait kabloları kesip çalarak; Ürgen Paşa, Aksaray ve Kanatlı mahallelerinde oturan yaklaşık bin 500 abonenin telefon hattının kesilmesine neden oldu. Yaşanan olay sonrası bağlantıyı yeniden kurmaya çalışan Telekom ekiplerinin çalışması, vardiyalı olarak tüm gün sürdü.

Türk Telekom İl Müdürlüğü Erişim Şube Müdürü Ramazan Bozkurt, Telekom hattına giren hırsızların, 3-4 kilo bakır için 5 metre kablo çaldığını belirterek, "Çalınan bu kablonun Telekom'a maliyeti çok yüksek. Hırsızların buradan elde edecekleri 4 kilo bakır karşılığında Tekelom 10 bin YTL kablo ve 7-8 bin YTL işletme zararı olmak üzere yaklaşık 20 bin YTL zarara uğratıldı. Biz vatandaşlardan üzerinde Telekom üniforması olmayan kişilerin Telekom hattına girdiğini gördüklerinde yetkililere haber vermelerini istiyoruz" dedi.

Türkiye Haber-İş Sendikası Hatay Şube Başkanı Talip Aybek ise, vatandaşların biraz daha duyarlı olması gerektiğini belirterek, "3-5 milyon için kurumlara, devlete zarar verilmesini nefretle kınıyoruz. Bundan sonra bu konunun sıkı takipçisi olacağız. Geceleri ekip kurarak, polisle işbirliği içerisinde bu kişileri yakalamak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz" diye konuştu.

Kaynak: İHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Güncel››Hatay: Hırsızlar, 4 Kilo Bakır İçin Telekom'u 20 Bin YTL Zarara Uğrattı - Haberler