Hayata Yelken Açmaya Hazır Mısın?

Organ bağışı konusunda toplumsal farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen "Hayata Yelken Aç" projesi 18 Nisan'da gerçekleşiyor.

17.04.2015 09:36 | Son Güncelleme: 17.04.2015 09:36Hayata Yelken Açmaya Hazır Mısın?

Zeynep Beşerler, Kıvanç Tatlıtuğ, Ceyda Düvenci, Burcu Kara, Özge Özberk, Selçuk Yöntem ve Selda Alkor'un da aralarında olduğu çok sayıda ünlünün katılacağı "Hayata Yelken Aç Yelken Yarışı", organ bağışı bekleyen binlerce insana umut olmayı amaçlıyor.

'de bir ilk

Organ bağışı konusunda toplumsal farkındalık yaratmak amacıyla Organ Nakilleri Bilinçlendirme ve Geliştirme Derneği tarafından, Fenerbahçe Kulübü Yelken Şubesi desteğiyle gerçekleştirilen "Hayata Yelken Aç Yelken Yarışı" ile yelkenler bu kez hayat vermek için açılıyor. Türkiye için bir ilk olma özelliği taşıyan proje, organ bağışı bekleyen binlerce insana umut olmayı amaçlıyor.

Ünlülerden tam destek

"Hayata Yelken Aç" projesi; sanat, müzik ve spor dünyasını profesyonel yelkencilerle bir araya getiriyor. Yarışmaya Zeynep Beşerler, Kıvanç Tatlıtuğ, Ceyda Düvenci, Burcu Kara, Özge Özberk, Begüm Kütük ve Selçuk Yöntem'in yanı sıra Başak Dizer, Bülent Şakrak, Cengiz Semercioğlu, Edhem Dirvana, Fatma Turgut, Gripin, Hande Kazanova, Pakize Suda, Selda Alkor, Şevket Çoruh, Tanem Sivar, Tugay Kerimoğlu, Oylum Talu, Ömür Sabuncuoğlu ve Özgür Ozan da katılacak.

Rotamız yeni bir hayat

"Hayata Yelken Aç Yelken Yarışı", 18 Nisan'da Kalamış Fenerbahçe Marina'da gerçekleşecek. Yarış, Kalamış'tan başlayacak ve Moda Deniz Kulübü'nde yapılacak kupa töreni ve Gripin konseri ile sona erecek. Organizasyonu Piangel Organizasyon ve Prestige&Premium Brands tarafından yapılan ve Memorial Sağlık Grubu, Türkiye Yelken Federasyonu (TYF), Fenerbahçe Spor Kulübü, Setur Marinas katkılarıyla gerçekleşen "Hayata Yelken Aç" her yıl organ nakli bekleyenlerin sesi olacak.


Kıvanç Tatlıtuğ, Zeynep Beşerler, Ceyda Düvenci, Türkiye, Güncel

Kaynak: Bültenler

25.1.2020 12:12:04