02.04.2019 10:47

Haydar Bektaşoğlu Seçim Sonuçları

Haydar Bektaşoğlu Seçim Sonuçları

31 Mart seçimlerinde BTP TRABZON büyükşehir belediye başkan adayı Haydar Bektaşoğlu oldu.

31 Mart seçimlerinde BTP TRABZON büyükşehir belediye başkan adayı Haydar Bektaşoğlu oldu. BTP adayı Haydar Bektaşoğlu, TRABZON büyükşehir belediye başkanlığı yarışında yüzde kaç oy aldı? TRABZON büyükşehir belediyesini hangi aday kazandı? 31 Mart yerel seçimlerine büyük bir özveriyle hazırlanan BTP TRABZON büyükşehir belediye başkan adayı Haydar Bektaşoğlu ile ilgili seçim sonuçları ve TRABZON büyükşehir belediyesi aday yarışı bilgilerine haberimizden ulaşabilirsiniz.

Türkiye, 31 Mart'ta belediye başkanı, belediye meclis üyesi ve muhtarlarını seçmek için sandığa gitti. Partilerin hummalı çalışmaları sonucu sandıklar açıldı ve yerel seçimde adayların aldığı oy oranları belli oldu. Seçime AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti, Vatan Partisi, SP, TKP, BBP, DP, HDP, BTP ve DSP olmak üzere 12 parti katıldı. BTP TRABZON büyükşehir belediye başkan adayı Haydar Bektaşoğlu oldu. Seçim sonuçlarının açıklanması ile birlikte TRABZON büyükşehir belediyesini kim kazandı? sorusu merak konusu oldu. TRABZON aday yarışı ve TRABZON seçim sonuçlarını merak ediyorsanız doğru adrestesiniz. İşte detaylar…

TRABZON Seçim Bilgileri

  • TRABZON büyükşehir belediyesi için toplam sandık sayısının 2.215 olduğu belirlendi.
  • TRABZON büyükşehir belediyesi için açılan sandık sayısının ise 2.215 olduğu da netleşen bilgiler arasında.
  • TRABZON büyükşehir belediyesi için katılım oranının ise % 83,69 ile kayıtlara geçtiği görülüyor
  • TRABZON büyükşehir toplam seçmen sayısının ise 594.912 olduğu belirlendi.
  • TRABZON büyükşehir belediyesi seçimi için oy kullanan toplam seçmen sayısının ise 497.876 adet olduğu da yine netlik kazanan bilgiler olarak karşımıza çıkıyor.

BTP TRABZON Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Haydar Bektaşoğlu Oy Oranları ve Seçim Sonuçları

31 Mart yerel seçimlerinde BTP TRABZON büyükşehir belediye başkan adayı olarak gösterilen Haydar Bektaşoğlu, TRABZON yarışında % 0,59 oranında aldığı oy ile 5'nci oldu. Haydar Bektaşoğlu toplamda 2.821 adet oy sayısına ulaştı.

Haydar Bektaşoğlu Kimdir?

Haydar Bektaşoğlu,31 Mart 2019'da yapılacak olan yerel seçimlerde BTP Trabzon Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı oldu.

BTP TRABZON büyükşehir belediyesi için yarışa giren diğer adayların da aldığı oy oranlarını detaylı olarak incelemek istiyorsanız tıklayınız.

belediye başkan adayı , Trabzon , Haydar Bektaşoğlu , Güncel