15 Haziran 2018, 02:36

Hem Kaliteli Hem Hesaplı

Hem Kaliteli Hem Hesaplı

Sportif Direktör Comolli, teknik adam konusunda son görüşmeleri yapmak için yurt dışına gitti. Yönetim görüşülen hocaların ciddi bütçeler istemesi nedeniyle ekonomik gerçeklere uyan bir çalıştırıcıyla anlaşmayı planlıyor.

SENAD OK
Fenerbahçe'de yeni teknik direktörün kim olacağı büyük merakla beklenirken arayışlar devam ediyor. Sarı-lacivertli yönetimde ilk hedef yabancı teknik adam olsa da mevcut teknik patron Aykut Kocaman ile henüz yollar ayrılmış değil. Bunun için Sportif Direktör Damien Comolli dün bir dizi görüşme yapmak için yurt dışına gitti. Fransız futbol adamının yapacağı kritik görüşmelerin ardından yönetim kurulu nihai kararını verecek.
Sarı-lacivertli yetkililer, teknik adam sorununun kısa süre içinde çözüleceğini ifade etti. Bu konuda yaklaşık bir yıldır çalışan Comolli'nin raporunu gelecek hafta yönetime sunacağı belirtildi.
Van Gaal ve Buvac
Yönetimin altını çizdiği en önemli konu ise yeni çalıştırıcının, takımın ve kulübün finansal yapısını bozmaması oldu. Şimdiye kadar görüşme yapılan önemli teknik adamlar bütçe ve transfer istiyor. Yöneticiler, bu teknik adamların istendiği taktirde hemen göreve başlayacağını ancak kendilerinin mali disiplini düşündüklerini ifade ediyor. "Sorumlu davranmazsak kulübün geleceği tehlike altına girer" ifadesini kullanan Fenerbahçeli yetkililer bu nedenle ince eleyip sık dokuyor. 
Sarı-lacivertli kulübün gündeminde yabancı teknik adam olarak öne çıkan iki isim bulunuyor. Biri tecrübeli Louis van Gaal, diğeri ise genç Zeljko Buvac...
Ancak Sportif Direktör Comolli'nin listesinde sürpriz teknik adamlar da olduğu kaydedildi. Fransız futbol adamının önümüzdeki hafta sonuna kadar raporunu yönetime teslim etmesi ve teknik adam probleminin çözülmesi bekleniyor.
Çetinkaya ile toplantı 

Başkan Ali Koç ve Sportif Direktör Damien Comolli geçtiğimiz gün idari menajer Hasan Çetinkaya ile bir görüşme gerçekleştirdi. Fenerbahçe'de uzun süredir görev yapan Çetinkaya'dan değerlendirme ve rapor alan yönetim, idari menajerin durumu ile ilgili henüz bir karar vermedi. Teknik Direktör Aykut Kocaman'da olduğu gibi Çetinkaya'yı da dinleyen Başkan Koç ve Comolli kısa süre içinde Çetinkaya konusunda da bir karar verecek.
]
]
]
Aykut Kocaman,Fenerbahçe,Çetinkaya
Kaynak: Skorer

YORUMLAR