Hepsi Birer Kuyt!

Teknik direktör Aykut Kocaman takımın iskeletini kurarken, Hollandalı oyuncunun modeline uygun karakterlere ağırlık verdi.

16.12.2017 02:36 | Son Güncelleme: 16.12.2017 02:36Hepsi Birer Kuyt!


CELAL UMUT EREN

2011-13 yılları arasında 'deki ilk döneminde beraber çalıştığı Hollandalı Dirk Kuyt'ın futbolculuğundan oldukça etkilenen tecrübeli antrenör, çalışmak istediği oyuncularda da genellikle bu profili arıyor. Kocaman bu yüzden Giuliano, Nabil Dirar, Isla, Janssen, Soldado, Neustadter, Skrtel ve Neto gibi profesyonel ve çalışkan isimlerin işini kolaylaştırdığına inanıyor.

Süper Lig'de 4'te 4 yapan ve Ziraat Türkiye Kupası'nda da yoluna rahatça devam eden Fenerbahçe'de yüzler gülüyor. İlk devrenin son 2 maçından da galibiyetler bekleyen Teknik Direktör Aykut Kocaman'ın mevcut kadrosunun yükselişi de dikkat çekiyor.
Sezon başı transfer döneminde hem oyuncu profili olarak hem de takım yapısına uygun çalışmalar yapan Kocaman, emeklerinin karşılığını almaya başladı.
2011-13 yılları arasında Fenerbahçe'deki ilk döneminde beraber çalıştığı Dirk Kuyt'ın futbolculuğundan oldukça etkilenen tecrübeli çalıştırıcı, çalışmak istediği oyuncularda da genellikle bu profili arıyor. Kuyt tarzı profesyonel ve çalışkan isimlere odaklanan Aykut Kocaman, Fenerbahçe'deki 2. dönemine başlarken de takımını benzer bir zemine oturtmaya çaba gösterdi.
Şu anda da yeniden yapılanan kadronun iskeletini bu tarzda oyuncular oluşturdu. Kötü dönemden başarılı bir sürece ulaşan sarı-lacivertlilerde Kocaman'ın 'Kuyt' modeline uygun isimler:
GİULİANO: Brezilyalı yıldızın hem hücum hem de takım savunmasındaki başarısı dikkat çekiyor. Giuliano koşu mesafelerinde, mücadelede ve skor istatistiklerinde adeta parlıyor.
DİRAR: Kötü oynasa bile mücadelesiyle teknik heyetin güvenini kazandı. 90 dakika motivasyon ve mücadele olarak oyundan kopmaması dikkat çekiyor.
SOUZA: Aykut Kocaman'ın geldiği ilk günden itibaren takdirini toplayan Brezilyalı orta saha, oyun görüşü, defans bilgisi ve mücadelesiyle alkış topluyor.
ISLA: Sezon başında daha ilk çalışmalarda Kocaman ve ekibinin takdirini kazanan Şilili, hem çok yönlülüğü hem de profesyonelliğiyle öne çıkıyor.
JANSSEN-SOLDADO: Her iki forvetin farklı yönleri, teknik heyet için avantaj oldu. Janssen'in fiziki gücü, Soldado'nun zekası öne çıktı.


NEUSTADTER-NETO-SKRTEL:   3 stoperin çalışkanlığı ve profesyonelliği hocanın işini kolaylaştırıyor.

]
]
]

Türkiye Kupası, Aykut Kocaman, Fenerbahçe, Dirk Kuyt, Spor

Kaynak: Skorer

HABER YORUMLARI
26.02.2020 20:38:24