Her An Dua Her Yer Türk Bayrağı" Kampanyası - Konya/

Konya Büyükşehir Belediyesince başlatılan "Her an dua her yer Türk bayrağı" kampanyası kapsamında on binlerce Türk bayrağı dağıtıldı.

25.01.2018 18:44 | Son Güncelleme: 25.01.2018 18:44
Büyükşehir Belediyesince başlatılan "Her an dua her yer Türk bayrağı" kampanyası kapsamında on binlerce Türk bayrağı dağıtıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Zafer Meydanı Camlı Köşk Önü'nde düzenlenen kampanya tanıtım toplantısında, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'nın başarıyla tamamlanması için dua ettiklerini söyledi.

Türk milletini dara düşürülmeye çalışıldığında, ayağa kalkarak istiklaline engel olmaya çalışanları bozguna uğrattığını aktaran Akyürek, şöyle konuştu:

"Türk milleti olarak bizimle birlikte olanlarla beraber kahraman ordumuzun yanındayız. STK'lerin de desteğiyle 'Her an dua her yer Türk bayrağı' kampanyasını başlatıyoruz. Ordumuz şu kış şartlarında canıyla kanıyla mücadele ederken bizler de bayraklarımızla, dualarımızla ve sesimizi yükselterek bu kahramanlık mücadelesine destek verelim. Evlerimize, iş yerlerimize, cadde ve sokaklarımıza şanlı Türk bayrağımızı gururla asalım. Kent merkezimizde 80 ekibimizle bayrak dağıtma kampanyamızı başlatıyoruz. Dağıtım ekiplerimiz bayrak dağıtımına başladı."

"Kahraman ordumuza zafer diliyoruz"

Akyürek, Türkiye düşmanlarına, ülkenin birlik ve beraberliğine kastedenlere karşı yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nın başarıyla sonuçlanacağının altını çizdi.

İslam ümmetinin ve tüm insanlığın umudu olan Türkiye'ye yönelik oluşturulmak istenen komploların bertaraf edileceğine işaret eden Akyürek, "Kahraman ordumuza zafer diliyoruz. İnşallah tarihi zaferlerle dolu olan ordumuzun zafer sayfalarına yeni bir sayfa daha eklenmiş olacak. Millet olarak ordumuzun muzaffer olması için dua ediyoruz. Ordumuz ve milletimiz el ele gönül gönüle omuz omuza düşmanlarımızın oyunlarını hep birlikte inşallah bozacağız." diye konuştu.

Kampanya kapsamında Türk bayrağı alan kent sakinlerinden Mustafa Simen, Mehmetçik'e dua ettiklerini ve kalplerinin askerle attığını dile getirdi.

Evine Türk bayrağı astığını anlatan Simen, "İnşallah bu bayrağı da çocuklarıma vereceğim. Evlerine asmalarını isteyeceğim. Her yer Türk bayrağıyla donatılmalı. Belediyenin bu kampanyasını anlamlı buluyorum. Bu süreçte birlik ve beraberlik içinde kahraman ordumuzun muvaffakiyeti için dua etmeliyiz." dedi.

'ta Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Suriye'nin Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek üzere başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na manevi destek olmak amacıyla Çapanoğlu Büyük Camisinde mevlit okutulup, dua edildi ve bin Türk bayrağı dağıtıldı.

Yozgat'ta bir esnaf tarafından Afrin Şehitleri ve bütün şehitler için Çapanoğlu Büyük Camiinde öğle namazı öncesi mevlit okutuldu, cami çıkışında ise cemaate bin bayrak dağıtıldı.

Cami çıkışında gazetecilere açıklama yapan Yozgat Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Türk askerinin Afrin'de terörün kökünü kazıyacağını ve zaferle döneceğini söyledi.

Türk milletinin, Türk Silahlı Kuvvetlerinin yanında ve her zaman destekçisi olduğunu vurgulayan Çakır, "Askerimiz, bütün halkımız, birlik beraberlik içerisinde medeniyetin ve inanların düşmanı terörün kökünü kazıyacaktır. Teröre destek verenlerde utansınlar, vicdan azabı içerisinde inlesinler. Terör, medeniyetin, insanların en büyük düşmanı, küresel dünyamızda tehdit olan en büyük düşman. Hukuk devletleri bu terörün karşısında birlik ve beraberlik içerisinde mücadele etmeliler, terörün kökünün kazınması gerekir" diye konuştu.

Mevlit okutup, Türk bayrağı dağıtan iş adamı Bahri Kayabaş, Türk milletinin bütün gücü ile askerinin yanında olduğunu ve her zaman cephede canını vermeye hazır olduğunu belirtti.

Vatandaşlardan Kelami Bölükbaşı da "Allah'ım askerimizi korusun, onlara zaferler nasip eylesin." ifadelerini kullandı.
Her An Dua Her Yer Türk Bayrağı

Tahir Akyürek, Yozgat, Konya, TSK, Politika, Güncel

Kaynak: AA


18.02.2020 09:03:52