Her Evde Bir Sağlık Elçisi Projesinin 3'üncü Eğitim Semineri Gerçekleşti

Her evde bir sağlık elçisi projesinin 3'üncü eğitim semineri gerçekleşti Ünlü şarkıcı Keremcem de eğitim alan katılımcılar arasındaydıİSTANBUL - Şarkıcı ve oyuncu Keremcem, her evde sağlıkla ilgili doğru bilgilere sahip bir kişinin bulunmasını hedefleyen "Evimizin sağlık elçileri" projesinin...

06.01.2018 14:46 | Son Güncelleme: 06.01.2018 14:46
Her evde bir sağlık elçisi projesinin 3'üncü eğitim semineri gerçekleşti
Ünlü şarkıcı de eğitim alan katılımcılar arasındaydı

İSTANBUL - Şarkıcı ve oyuncu Keremcem, her evde sağlıkla ilgili doğru bilgilere sahip bir kişinin bulunmasını hedefleyen "Evimizin sağlık elçileri" projesinin eğitim seminerine katıldı. Kendi evinin sağlık elçisi olduğunu kaydeden Keremcem, suni teneffüs ve kalp masajı yaparak bir bebeğin hayatını kurtaran otobüs şoförüne de teşekkür etti.
Beyoğlu Belediyesi, Sanofi Pastur ve Çağdaş ve Bağımsız Yardımlaşama Derneği işbirliğiyle, her evde bir sağlık elçisi oluşturulmasını hedefleyen "Evimizin Sağlık Elçileri" projesinin üçüncü eğitim semineri gerçekleştirildi.
Beyoğlu Belediyesi Şişhane Gençlik Merkezi'nde düzenlenen etkinliğin sunumunu Balçiçek İlter üstlenirken, Doçent Doktor Aytuğ Altundağ ve Tamer Karşıdağ ile Doktor Özlem Cankurtaran hastalıklardan korunma ve sağlıkla ilgili bilgilerin doğru değerlendirilmesi konulu sunum yaptı.Büyük çoğunluğu kadınlardan oluşan izleyiciler arasında ünlü şarkıcı ve oyuncu Keremcem ile karikatürist Varol Yaşaroğlu' da yer aldı.
Eğitimde,bir hastalık geçirdiklerinde veya hastalandıklarından şüphelendiklerinde, tedavi aşamasında ve aile bireylerinin sağlığı konusunda neler yapabileceklerine dair bilinçlenmeleri için katılımcılara çeşitli bilgiler verildi.
Kendi evinin sağlık elçisi olduğunu belirten oyuncu ve şarkıcı Keremcem, "Evin sağlığına dikkat etmenin bir tane sorumlusu oluyor. Bizim evimizde de öyleydi, annemdi. Bunu bilinçlendirmek ve yanlış yapmaya devam etmemenin yolunu açan şeydir sağlık elçisi olmak. Bunu aşılamak için bu etkinlik düzenlendi, bveni de çağırdılar. Her zaman olduğu gibi burdayım. Bebeğin hayatını kurtaran otobüs şoförüne buradan teşekkür ediyorum. Bunu hepimizin yapabilmesi lazım. Herşeyin başı bilinçlenmek. Bizim evin sağlık elçisi benim çünkü 12 yaşımdan beri ailemden ayrı okudum. Ben olmak zorundaydım. Sağlığıma dikkat ediyor, kulaktan duyma hurafe bilgilerle hareket etmiyorum" dedi.
Sunumların ardından eğitim alan katılımcılara sertifika verildi.
Her Evde Bir Sağlık Elçisi Projesinin 3'üncü Eğitim Semineri Gerçekleşti

Beyoğlu Belediyesi, Keremcem, Genel

Kaynak: İHA


23.01.2020 02:57:21