İzmir'de Heyelanla Birlikte Köprü Çöktü, İşçiler Mahsur Kaldı

İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde bulunan Yiğitler Barajı üzerindeki köprü çöktü ve bir grup işçi barajın diğer tarafında iş makineleriyle birlikte mahsur kaldı.

12.01.2019 18:17

İzmir'in Kemalpaşa ilçesine bağlı Yiğitler Mahallesinde, barajın taşması sonucu meydana gelen heyelan sonrasında Yenikurudere, Kanberler, Bayındır bağlantı yolu trafiğe kapandı. Yiğitler Barajı üzerindeki köprüde çöktü ve işçiler barajın diğer yakasında iş makineleriyle mahsur kaldı.

BÖLGEDE HEYELAN MEYDANA GELDİ

Kemalpaşa ilçesinde, sağanak yağış hayat felç etti. Etkili yağış nedeniyle Yiğitler Mahallesindeki Yiğitler Barajı taştı. Taşmayla birlikte bölgede heyelanlar meydana geldi. Heyelanın etkisiyle Yenikurudere, Kanberler, Bayındır bağlantı yolu trafiğe kapandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 36 saattir bölgede yoğun bir mücadele verirken, kapanan yol açılıyor ancak; heyelan nedeniyle tekrar trafiğe kapanıyor.

İŞÇİLER DİĞER YAKADA MAHSUR KALDI

Öte yandan, yol üzerindeki Yiğitler Barajı üzerindeki köprü de çöktü. Bu nedenle, baraj çalışanları da iş makineleriyle suyun diğer yakasında mahsur kaldı ve karşıya geçemedi. Mahsur kalan işçilere ise ip yardımıyla yiyecek ulaştırıldı. İşçiler için Yiğitler Barajı üzerinde geçici bir önlem alınarak mahsur kalan işçilerin kurtarılacağı öğrenildi.

İzmir'de Heyelanla Birlikte Köprü Çöktü, İşçiler Mahsur Kaldı

Kemalpaşa, İzmir, İşçi, 3. Sayfa

Kaynak: İHA

YORUMLAR
17.10.2019 04:36:41