Hırsızlar Duvarı Delip Girdikleri İşyerinden 60 Bin Tl'lik Soygun Yaptı

Batman'da Bir İşyerinin Duvarından 50 Santimetre Çapında Delik Açarak İçeriye Giren Hırsızlar, Çelik Kasadaki 31 Bin Tl Parayı ve 29 Bin Tl'lik Gıda Maddesini Alarak Kayıplara Karıştı.

Hırsızlar Duvarı Delip Girdikleri İşyerinden 60 Bin Tl'lik Soygun Yaptı
18.01.2011 18:31 | Son Güncelleme: 18.01.2011 18:31

Batman'da bir işyerinin duvarından 50 santimetre çapında delik açarak içeriye giren hırsızlar, çelik kasadaki 31 bin TL parayı ve 29 bin TL'lik gıda maddesini alarak kayıplara karıştı.

Kısmet Mahallesi 8. Cadde üzerinde gıda malzemesi satan Beşir Laçin'e ait işyeri kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerce soyuldu. İşyerinin arka duvarından 50 santimetre çapında delik açarak içeri giren hırsız ya da hırsızlar, içerideki çelik kasayı deldi. Şahıslar, kasadaki 31 bin TL nakit para ve 29 bin TL'lik gıda malzemesini alarak kayıplara karıştı. Sabah işyerini açtığında soyulduğunu anlayan Laçin durumu polise bildirdi. Polis ekipleri işyerindeki yaptıkları incelemenin ardından şahıs ya da şahısları yakalamak için çalışma başlattı.

Olayın şokunu üzerinden atamayan Beşir Lâçin, "İşyerimi açtığımda, etrafın dağınık vaziyette olduğunu, kasanın depo bölümünde olduğunu gördüm. Kasada 20 bin TL'si emanet olmak üzere toplam 31 bin TL nakit para vardı. Nakit para ile yaklaşık 29 bin TL değerinde gıda malzememiz çalındı. Bir yandan yılların birikimi, bir yandan da emanet paralar gitti. Bu hırsızlık olayı bizi oldukça mağdur etti. Yetkililerden hırsızlık olayının aydınlatılmasını istiyoruz." dedi.

Kaynak: CHA

Haberler››Güncel››Hırsızlar Duvarı Delip Girdikleri İşyerinden 60 Bin Tl'lik Soygun Yaptı - Haberler