06.03.2018 18:28

Hitit Üniversitesi'nde "Küresel Para Piyasalarında Yeni Enstrümanlar" Konferansı

Hitit Üniversitesi

Yrd. Doç. Dr. Ramazan Kurtoğlu, küresel ekonomiyi yönlendiren odaklar tarafından Türkiye üzerinde de birçok oyun oynandığına dikkat çekerek, “Önümüzdeki 30 yıl çok zor geçecek.

Yrd. Doç. Dr. Ramazan Kurtoğlu, küresel ekonomiyi yönlendiren odaklar tarafından Türkiye üzerinde de birçok oyun oynandığına dikkat çekerek, "Önümüzdeki 30 yıl çok zor geçecek. Çünkü Batı'nın Müslüman Türkiye Devleti'ne olan ezeli düşmanlığı artarak devam ediyor. Dolayısıyla küresel oyun kurucuların Türkiye üzerindeki para oyunlarına 2019 seçimleri öncesinde hız vereceklerini öngörüyorum" dedi.

Hitit Üniversitesi "Küresel Para Piyasalarında Yeni Enstrümanlar" konulu konferans düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak Yrd. Doç. Dr. Ramazan Kurtoğlu, küresel ekonomide Türkiye'ye yönelik tehditler hakkında açıklamalarda bulundu.

Küresel para savaşları, yeni dünya düzeni ve küresel hegemonya ile piyonları ile bilgiler veren Yrd. Doç. Dr. Kurtoğlu, dünyanın doludizgin bir para felaketine doğru sürüklendiğine dikkat çekti.

Tarihten ders çıkarılmasının önemine işaret eden Yrd. Doç. Dr. Kurtoğlu, "Siyasetin ve ekonominin toplumsal olayların laboratuvarı tarihtir. Hiçbirimiz tarih şuursuzluğuna düşmek durumunda olmayacağız. En büyük şuursuzluk, tarih şuursuzluğudur. En tehlikelisi olan da budur" ifadelerini kullandı.

Tarihe bakıldığında cephede Türk milletini yenemeyen Batı'nın, para oyunlarıyla Osmanlı Türkiye'sini yendiğinin altını çizen Kurtoğlu, Batı'nın kurmak istediği yeni bir dünya düzeni olduğuna vurgu yaparak, Batı'nın bu düzeni kurarken Yahudi-Hıristiyan değerlerine neşet ettiğini belirtti. Kurtoğlu, Batı dünyası ve projelerini anlayabilmek için geldiği nokta, paranın tarihi ve sürecini, Ezoterizmin ve Yahudi-Hıristiyan temellerinin bilinmesinin zorunlu olduğunu ifade etti.

Dünya haritasının yeniden çizilmek istendiğini anlatan Kurtoğlu, "Batı ve güç simsarları, dünyanın haritasını yeniden çizmek istiyorlar. Bu yeni haritaya İslam dünyasından başlamak istiyorlar. Türkiye Cumhuriyeti'ne her yönden asimetrik saldırılarda bulunuyorlar. Bu durum giderek artacaktır" diye konuştu.

Küresel ekonomiyi yönlendiren odakların Türkiye üzerinde de birçok oyun oynadığının altını çizen Kurtoğlu, "Önümüzdeki 30 yıl çok zor geçecek. Çünkü Batı'nın Müslüman Türkiye Devleti'ne olan ezeli düşmanlığı artarak devam ediyor. Dolayısıyla küresel oyun kurucuların Türkiye üzerindeki para oyunlarına 2019 seçimleri öncesinde hız vereceklerini öngörüyorum. Bu ülkenin bir meselesi yoktur. Bizi bölmek ve parçalamak istiyorlar. Bizler bu oyuna gelmeyeceğiz. Bizi ayrıştırmak isteyen Batı'ya, Türk Milleti'nin cevabı birbirine kenetlenmek olmalıdır" şeklinde konuştu.

"Savaşın kaybedeni her zaman vatan ve kadındır" diyen Yrd. Doç. Dr. Ramazan Kurtoğlu, savaşı hiç kimse istemez. Ancak vatan söz konusuysa savaş mecburidir. Afrin 'de şu anda uluslararası bir tahkimat var. Her kim Müslüman Türk'e kefen biçtiyse, o kefene düşmanın kendisi girmiştir" dedi.

Tapınak şövalyelerinden bu yana para, din ve siyasetin bu adamların kontrolü altında olduğunu söyleyen Yrd. Doç. Dr. Kurtoğlu, "Ne olursanız olun, neyi savunursanız savunun ancak kimliğinizi asla kaybetmeyin. Biz bir çınarın dalları ve gövdesiyiz. Askeri, sivili, muhalefeti ve hükümetiyle bize tehlike Batı'dan geliyor. Para piyasalarıyla sermaye piyasaları nükleer/zincirleme reaksiyon ile çalışır. Dünya dolu dizgin para oyunlarına doğru gidiyor" diye konuştu.

Bitcoin ile ilgili de açıklamalarda bulunan Kurtoğlu şunları kaydetti:

"Küresel para piyasalarına dijital para denilen yeni bir enstrüman olan "Bitcoin" sürüldü. Aslında yeni değil, Bitcoin temelleri 1969'da atılan bir projeye ait. Parayı kim kontrol ediyorsa, dini de o kontrol ediyordur. Para ve dini kontrol eden siyaseti de kontrol ediyordur. Batı Leviathan 'dır. Bizi yemek istiyorlar. Batı'nın hesaplaşmak istediği Müslümanlardır, Türklerdir. Bu yüzden milli güvenliğimizi tehdit ediyorlar. Bugün tartışmanın zamanı değil. Bu ülkede al bayrağın dalgalanması şart. Vatan bizimse gerisi teferruattır. Bu vatanı kimseye teslim etmeyeceğiz. Vatan ve kadın bizim her şeyimizdir. Bizler bugün de Afrin'de vatanımızın bekası için oradayız"

Konferans sonunda Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan tarafından Yrd. Doç. Dr. Ramazan Kurtoğlu'na plaket takdim etti. - ÇORUM
Kaynak: İHA
Afrin , Hitit Üniversitesi , Ekonomi