06.06.2016 10:29

Hobi ve Meslek Edindirme Kursiyerleri Emeklerini Sergiledi

Hobi ve Meslek Edindirme Kursiyerleri Emeklerini Sergiledi

Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, "Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Halk Eğitim Müdürlüğümüz ile el ele gerçekleştirdiğimiz kurslarımız başarıyla tamamlandı.

Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna , "Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Halk Eğitim Müdürlüğümüz ile el ele gerçekleştirdiğimiz kurslarımız başarıyla tamamlandı. Bugün burada sergilenen eserler bunun göstergesi" dedi.

Sincan Belediyesinin Hobi ve Meslek Edindirme Kursları'nda eğitim alan yüzlerce kursiyer, eserlerini sergiledi. Ebru sanatından ahşap boyamaya, takı tasarımından iğne oyasına farklı dallarda 9 ay eğitim alan kursiyerlerin el emeği ürünleri, Lale Konferans Salonunda görücüye çıktı. Engelli kursiyerlerden oluşan 'Umudun Kanatları' ekibi, semazen gösterisiyle büyük alkış aldı. Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna bu özel günlerinde kursiyerlerin yanında bulundu.

Tuna, sergiyi gezerek kursiyerlerin eserlerini yakından inceledi.

Kurslara ve yıl sonu etkinliğine gösterilen ilginin kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Tuna, kursiyerleri gösterdikleri başarıdan dolayı tebrik etti. Tuna, "Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Halk Eğitim Müdürlüğümüz ile el ele gerçekleştirdiğimiz kurslarımız başarıyla tamamlandı. Bugün burada sergilenen eserler bunun göstergesi. Emek veren bütün eğitmenlerimize ve kursiyerlerimize teşekkür ediyor, başarılar diliyorum" ifadesini kullandı.

Eğitim için her türlü destek ve gayreti göstermeye devam edeceklerini vurgulayan Tuna, vatandaşları Hobi ve Meslek Edindirme Kursları'ndan faydalanmaya davet etti.

Sergiye kursiyerlerin yanı sıra Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Solmaz , Halk Eğitim Müdürü Adil Arslan, kurs eğitmenleri ve kursiyerlerin aileleri katıldı. - ANKARA
Kaynak: İHA
Mustafa Tuna , Sincan , Yerel