17 Nisan 2017, 08:20

Hollanda'da Köprüye Erdoğan'ın Resmi Asıldı

Rotterdam kentindeki Erasmus Köprüsü'ne Türk bayrağı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın resmi asıldı.

Hollanda'daki Türk vatandaşları, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi için yapılan halk oylamasında, resmi olmayan sonuçlara göre "evet" çıkmasının ardından kutlama yaptı.

SEVİNÇ GÖSTERİSİNDE BULUNDULAR

Türk vatandaşları ellerinde Türk bayraklarıyla  Türkiye'nin Rotterdam Başkonsolosluğu önünde toplandı.

Türk bayrağı ve  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi ile kutlama yapan vatandaşlar, sloganlar atarak sevinç gösterisinde bulundu.

''BATI MEDYASI YALAN SÖYLEMEYİ BIRAKMALI''

Başkonsolosluk önünde toplandıktan sonra konvoy oluşturarak şehir turu atan Hollandalı Türkler ayrıca dev bir Türk bayrağı açıp, " Recep Tayyip Erdoğan" ve "En büyük  Türkiye" sloganları attı.

Sevinç gösterisine katılan vatandaşlardan Sefa Ünlü, "Bu sonuç  Türkiye için iyi oldu, vatana ve millete hayrlı uğurlu olsun." derken, Erdoğan hayranı olduğunu belirten sonradan Müslüman olmuş Hollandalı Tevfik Kaak ise " Cumhurbaşkanı kazandığı için çok mutluyum. Batı medyasının artık  Türkiye hakkında yalan söylemeyi bırakması lazım." ifadelerini kullandı.

KISA SÜREDE POLİSLER TARAFINDAN KALDIRILDI

Öte yandan Rotterdam kentinde bulunan  Erasmus Köprüsü'ne Türk bayrağı ve  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın resminin bulunduğu "Onlar konuşur biz yaparız" yazılı afiş asıldı. Bayrak kısa sürede polis tarafından kaldırıldı.

17 Nisan 2017 Pazartesi 08:20