14 Mart 2018, 17:49

HP'nin Türkiye'deki En İyi İş Ortakları Belli Oldu

HP

Türkiye'de ve dünyada PC ve yazıcı alanlarındaki liderliğini sürdüren HP, geleneksel Kanal Toplantısı'nda 2017 yılının en iyi 16 iş ortağını seçti.

HP, 8 Mart Perşembe günü Raffles Hotel'de düzenlediği geleneksel Kanal Toplantısı'nda en iyi 16 iş ortağı ödüllerini açıkladı. HP Türkiye Genel Müdürü Filiz Akdede konuşmasında, 2017 yılında elde ettikleri yüksek pazar payı oranlarının arkasında güçlü kanal iş ortaklarının olduğunun altını çizdi.

Akdede konuşmasının devamında şunları söyledi: "2017 yılı; değişen, gelişen, farklılaşan ve tüketici taleplerini her zaman ön planda tuttuğumuz, çok verimli bir yıl oldu bizim için. Bu anlamda yeni ürün, teknoloji, tedarik, kanal yapısı ve pazarlama çalışmalarında hep örnek alınan, takip edilen, işleyişi paydaşları için kolaylaştıran bir yapıda çalışmaya devam ediyoruz. Hayatı her yerde ve herkes için kolaylaştıracak teknolojiler yaratıyoruz. IDC 2017 dördüncü çeyrek verilerine göre; 2017'de toplam masaüstü, dizüstü, iş istasyonu pazarı geçen yıla göre adet bazında yıllık %1,6 büyüme gösterdi. HP 2017 yılı toplamında ise geçen yıla göre yıllık %4,4 oranında büyüdü, %29,2 oranındaki güçlü bir pazar payı ile liderliğini korudu."

HP Türkiye Genel Müdürü Filiz Akdede şöyle devam etti: "GFK aralık ayı raporuna göre, HP dizüstü bilgisayarlar tüketici pazarında adetsel olarak %26 pazar payına ulaştı. Oyun bilgisayarı pazarı* 2017 yılında bir önceki seneye göre adetsel olarak %33 büyürken HP %100 büyüme gerçekleştirdi ve bu pazarda aralık ayı GFK raporuna göre %30'lük pazar payına ulaştı. IDC 2017 dördüncü çeyrek verilerine göre Türkiye'de 2017 yılında yazıcı pazarı %4 büyürken HP adet büyümesi %12 olarak gerçekleşti. 2017 yılını %34 pazar payı ile lider olarak kapattık. Kurumsal tarafta mayıs ayında genişlettiğimiz A3 portföyü ile 300$ üzeri A3 yazıcılarda HP 2017'de %83 büyüme kaydettik. Tüketici pazarında ise bir yılını dolduran tanklı ürünlerimiz bu pazarda ilk yılında %23 pazar payına ulaştı. 2017 yılında Samsung yazıcı grubunun HP ailesine katılma süreci de tamamlandı. Samsung ile yaptığımız bu anlaşma hem HP ürün portföyünü genişletti hem de müşterilerimize ve iş ortaklarımıza benzersiz ve son derece yenilikçi baskı çözümleri sunabilme yeteneğimizi güçlendirmiş oldu" dedi.

Samsung,8 Mart,Türkiye
Kaynak: Bültenler