İkinci Elti Vakası

Bursa'da İkinci Elti Vakası Meydana Geldi. Çocuğunu Okutmak İçin Aldığı Banka Kredisini Ödeyemeyen Kadın, Akrabasını Gasp Etmek İstedi.

İkinci Elti Vakası
07.10.2008 15:30 | Son Güncelleme: 07.10.2008 15:30
Bursa'da ikinci elti vakası meydana geldi. Çocuğunu okutmak için aldığı banka kredisini ödeyemeyen kadın, akrabasını gasp etmek istedi. Güneş gözlüğü ve bone maske takarak evine girdiği akrabasını oyuncak tabancayla tehdit ederek gasp etmek isteyen kadın, akrabasının başına çaydanlıkla vurması sonucu yakalandı.

Bursa merkez Nilüfer ilçesi Barış Mahallesi Söğüt Sokak'ta oturan akrabası Serap Uslu'yu, güneş gözlüğü ve bone maske takarak oyuncak tabancayla gasp etmek isteyen kadın, amacına ulaşamadı. Edinilen bilgiye göre, eşi kahvecilik yapan, biri üniversite öğrencisi 2 çocuk annesi Ayşe G. (43), Nilüfer ilçesinde oturan akrabası Serap Uslu'nun (30) evine giderek kapıyı çaldı. Kapıyı açtığında yüzüne saç bonesi geçirmiş güneş gözlüklü Ayşe G. ile karşılaşan Serap Uslu, ne olduğunu anlamadan silahla tehdit edildi. Ayşe G., oyuncak silah doğrulttuğu Serap Uslu'yu ölümle tehdit edip eve girdikten sonra altın ve paraları vermesini istedi. 1 çocuk annesi Serap Uslu'nun altınlarını vermek istememesi üzerine çantasından çıkardığı bıçakla Uslu'nun üzerine yürüyen Ayşe G., silahın kabzasıyla Uslu'nun çenesine vurdu. 3 yaşındaki çocuğunun gözleri önünde gasp zanlısıyla boğuşan Serap Uslu, eline geçirdiği çelik çaydanlık ile Ayşe G.'nin başına vurdu. Yaralanan gasp zanlısı Ayşe G. maskesini evde bırakarak kaçmak isterken, sesten dolayı dışarı çıkan komşuları tarafından yakalandı.

Yakalandıktan sonra tedavisi yapılan gasp zanlısı Ayşe G.'nin yarılan başına 8 dikiş, çenesi yarılan ev hanımı Serap Uslu'ya ise 6 dikiş atıldı.

Gasp Büro Amirliği ekipleri tarafından gözaltına alınan zanlı, Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Yapılan aramada Ayşe G'ye ait çantada 1 adet bıçak, 1adet çekiç, 1 adet kerpeten, 1 çift bulaşık eldiveni ile "Ben senin kocanın sevgilisiyim, bu size az bile" yazılı kağıt peçete bulunduğu iddia edildi.

Ayşe G.'nin ifadesinde, biri üniversite 1. sınıf öğrencisi olan 2 çocuğunu okutmak zorunda olduğunu, bu nedenle bankadan 4 bin YTL kredi aldığını, krediyi ödemekte zorlandığı için bu suçu işlemek zorunda kaldığını, ancak pişman olduğunu söylediği belirtildi.AKRABASI OLDUĞUNU ÖĞRENİNCE BÜYÜK ŞAŞKINLIK YAŞADIİfade vermek için Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen mağdur Serap Uslu'nun ise kendisine saldırıp gasp etmek isteyen maskeli zanlının kayınvalidesinin kardeşinin eltisi olduğunu öğrenince şaşkına döndüğü ve üzüldüğü öğrenildi. Uslu'nun bu durum karşısında gözyaşlarına hakim olamadığı ve ne söyleyeceğini bilemediğini ifade ettiği aktarıldı.

Daha önce bu tür suçlardan kaydının bulunmadığı belirtilen gasp zanlısı Ayşe G., Fomara Emniyet Müdürlüğü'nde yapılan sorgulamasının ardından 'gasp ve yaralama' suçundan adli makamlara sevk edildi.GASP İÇİN AKRABASI TARAFINDAN 12 YERİNDEN BIÇAKLANMIŞTIDiğer taraftan Bursa'da 28 Eylül 2008 tarihinde eltisi tarafından altınları için 12 yerinden bıçaklanarak yaralanan kadın uzun süre yoğun bakımda kalmıştı.

Bursa Yıldırım ilçesi Güllük Mahallesi Şen Sokak'taki evinde 12 yerinden bıçak darbesiyle yaralanan Esma Turgut'un (24) eltisi Sultan T. tarafından borçları yüzünden bıçaklandığı anlaşılmıştı. 28.09.2008 günü saat 11.15 sularında Güllük mahallesindeki evinde bıçaklanarak kolundaki 7 burma bilezik ve parmaklarındaki yüzük ve kolundaki bilekliğin alınması sonrasında yapılan araştırmalar neticesinde Esma Turgut'un, eltisi Sultan T. tarafından bıçaklandığı tespit edilmişti. (CİHAN)

Kaynak: CHA

Etiketler: , Haber