İlçe ve Köylere "Gelir Getirici" Fidanlar Dikiliyor

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü, ilçe ve köylerde yaşayan vatandaşlara ''gelir getirici'' fidan dikimi kapsamında merkez Yenice köyünde 2 bin ceviz fidanı dikti.

31.10.2013 14:13İlçe ve Köylere
Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü, ilçe ve köylerde yaşayan vatandaşlara "gelir getirici" fidan dikimi kapsamında merkez Yenice köyünde 2 bin ceviz fidanı dikti.

Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, fidan dikimi töreninde yaptığı konuşmada, 12 ilçe 80 köyde ceviz, badem, fıstık çamı ve kestane olmak üzere 176 bin fidan toprakla buluşturacaklarını söyledi.

Amaçlarının köylülerin gelirlerini artırmada yardımcı olmak olduğunu belirten Yılmaz, şunları kaydetti:

"Bundan sonra inşallah bu vesile ile orman kenarında ve orman içinde yaşayan çiftçilerimizin bir araya gelmesi sağlanmış olacaktır. Köylümüzün bulunduğu yerde doymasını temin edecek çalışmalar kapsamında, ormanlarımızdan en üst seviyede istifade etme imkanı sağlanacaktır. Özellikle kırsal kesimde yaşayan insanlarımızın ekonomilerine ve aile bütçelerine katkı sağlanacaktır. Bu yıl itibariyle bu projeyi tamamlamış olacağız. 80 köyümüzün tamamında çalışmalarımızı bitirmiş olacağız. Bu süre içerisinde her gün bir köyde dikim çalışmaları yapılacak. Dikilen fidanlar bilahare vatandaşlarımızın kendisine teslim edilecek. Tüm masraflar devletimiz tarafından karşılanıp vatandaşımıza teslim ediliyor. Ben çalışmayı gerçekleştiren tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum."

Yılmaz, Kütahya'da son 3 yılda 18 milyon fidanın dikildiğini sözlerine ekledi.

Törene, İl Genel Meclisi Başkanı Seyit Ömer Durmuş, Orman Bölge Müdürü Kenan Eryiğit, İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Akçay, İl Emniyet Müdürü Kadir Akbıyık, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Halil Yorulmaz, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. - Kütahya

Yerel

Kaynak: AA

15.10.2019 06:17:31