İlkadım'da Stk'lar Tek Çatı Altında Toplanacak

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, sivil toplum kuruluşlarını(STK) tek çatı altında toplayacaklarını söyledi.

17.05.2012 14:43İlkadım'da Stk'lar Tek Çatı Altında Toplanacak
İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, sivil toplum kuruluşlarını(STK) tek çatı altında toplayacaklarını söyledi.

Vezirköprü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin organize ettiği toplantıda Vezirköprülü sivil toplum kuruluşları ve iş adamları Acem Tekkesi'nde buluştu. Toplantıda İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bahri Kalaycıoğlu, sivil toplum örgütleri, iş adamları ve dernek üyeleri yer aldı. Toplantının amacının Samsun'da yaşayan Vezirköprülüleri bir araya getirmek olduğunu söyleyen Vezirköprülüler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Recep Aslan, "Kentte yaşayan tüm Vezirköprülü hemşehrilerimizle bu vesile ile bir aradayız. Vezirköprü'nün ve hemşehrilerimizin sorunlarını ve bu sorunlara çözüm önerilerini her platformda tartışmak ve paylaşmak, ilçemizi, en iyi şekilde temsil etmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu vesile ile bu tür birlik ve beraberlik ortamını sağlayan bu tür toplantılarımızı sıkça gerçekleştireceğiz" dedi.

Kent adına yararlı işler yapan her türlü sivil toplum kuruluşlarını ve temsilcilerini desteklediklerini söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Hemşehri dernekleri örf, adet ve gelenekleri gelecek kuşaklara taşınması ve aktarılması adına önemli işler yapmaktadır. Doğduğu yerin kültürünü ve yaşamını canlı tutarken yaşadığı şehre de önemli katkı sağlayan birçok derneklerimiz bulunmaktadır. Bu tür sivil örgütlenmeleri belediye olarak her zaman desteklemekteyiz" diye konuştu.

Hemşehriciliğin kültürel ve sosyal bir dayanışma örgütü olduğunu söyleyen Başkan Demirtaş, ortak akıl ve fikir doğrultusunda hemşehri derneklerini ve sivil toplum kuruluşlarını tek bir çatı altında toplamak istediklerini dile getirdi. - SAMSUN

Necattin Demirtaş, Vezirköprü, İlkadım, Samsun, Yerel

Kaynak: İHA

18.10.2019 00:12:46