08 Aralık 2018, 15:00

İngiliz Gazetesinden Fransa İçin Korkutan Analiz: Macron Kontrolü Kaybetti

Fransa'daki protesto gösterileriyle ilgili bir analiz yayınlayan İngiliz Daily Express gazetesi, "Macron kontrolü tamamen kaybetti" diye yazdı.

Fransa'nın başkenti Paris'te Sarı Yelekler'in düzenlediği protestoya güvenlik güçleri biber gazıyla müdahale etti. Fransa Eylemlerde 700'ün üzerinde kişi gözaltına alındı, 211 kişi tutuklandı. Fransa'daki eylemlere geniş yer ayıran İngiliz Daily Express gazetesi "Macron kontrolü tamamen kaybetti" diye yazdı.

İNGİLİZ BASINI SARI YELEKLİLERE GENİŞ YER VERDİ

Dünya basını Fransa'da yaşanan gelişmelere geniş yer verdi. Paris'te giderek büyüyen protestolarla ilgili bir analiz kaleme alan İngiltere'nin en prestijli gazetelerinden Daily Express, "Macron kontrolü tamamen kaybetti" ifadelerini kullandı.

89 BİN POLİS GÖREVLENDİRİLDİ

Geçen haftaki şiddet olayların tekrarlanmaması için yoğun güvenlik önlemleri alınırken ülke genelinde 89 bin polis görevlendirildi. Paris'i ise 8 bin polis ile 12 zırhlı araç koruyor.

'MAĞAZA VE RESTORANLAR KEPENK İNDİRDİ'

Fransız yetkililer, geçen hafta düzenlenen protestolarda dükkanların yağmalanması, camların kırılması, araçların ve bazı binaların ateşe verilmesi gibi şiddet olaylarının tekrarlanmasından endişe duyuyor. Bu nedenle Champs-Elysees Caddesi'nde mağaza ve restoranlar kepenkleri indirdi.

Gösteriler Paris'in kültür hayatını da etkilerken, Champs-Elysees yakınlarındaki müzeler kapalı. Benzer şekilde Paris'in Garnier ve Bastille Opera binalarındaki programlar da iptal edildi.

08 Aralık 2018 Cumartesi 15:00YORUMLAR (34)
GERCEKLER: Tum medeni gecinen(!) Avrupa ulkeleri ve Amerika Orta doğuyu kan gölüne cevirdiler.Milyonlarca masum insanı evsiz yurtsuz anasız babasız ac susuz ve çaresiz bıraktılar. Bunun bir bedeli elbette olacak.Allahin adaleti elbet bir gün tecelli edecektir.
İZMİR: Şiddetten haz alan avrupalı da olsa türk de olsa normal bir insan değildir. Onlar hayvanca sevinirken kızanlar, şimdi kendileri hayvanca seviniyor. Yazıklar olsun insanların mutsuzluğundan haz alanlara.
KEMANCI İKİ KERE ÇALAR: Daha durun sırada bir çok avrupa ülkesi var.evet avrupa çöküş dönemine girdi eski dünya yok artık eskiden avrupalı zengin ülkeler dünya ticaretini yapıyorlardı ayrıca sömürgeyle malı topluyorlardı ama şimdi dünya ticaretini asya ülkeleri en başta çin ve azda olsa biz yani eski beceriksizliğinden çıkmış türkiye ticaret yapıyor.avrupalı halkın refah düzeyi düştükçe bu isyanlar devam edicek.artık meydan boş değil işte avrupanın kaybı bu gelirler düştü masraf çoğaldı zamların arkasında yatan gerçek bu.....
KAPIDAKİ PİZZACI: diren gezi diren diyorlardı nerde bunların aktörleri akil hocaları diren macron diren kazanırsın ve biberi bitsin
TESLA: umarız zulüm 1789 da başladı yazmaz derken çünkü 1789 da fransa devrimi oldu 1789 da fransa monarşiden cumhuriyete geçti
Tüm 34 yorumu okumak için tıklayın