İntihar eden 4 kardeşin evinin elektriğini kesen şirketten açıklama

İstanbul'da toplu halde intihar eden 4 kardeşin yaşadığı evin elektriğini borcundan dolayı kesen CK Enerji Boğaziçi Elektrik, konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Bugüne kadar 3 faturanın ödenmediği hatırlatılan açıklamada, ekiplerin olaydan haberdar olmadan elektriği kestiği ifade edildi.

06.11.2019 16:04 | Son Güncelleme: 06.11.2019 16:57

Fatih'te dün akşam ihbar üzerine bir apartmana giren polis ekipleri daire kapısında 'Dikkat siyanür var içeri girmeyin polise verin' yazısı ile karşılaştı. Olay yerine çağrılan AFAD ekipleriyle daireye giren polis, Cüneyt (48), Oya (54), Kamuran (60) ve Yaşar Yetişkin (56) kardeşlerin cansız bedeniyle karşılaştı. Polisin yaptığı ilk incelemede çok sayıda antidepresan kullandığı tespit edilen kardeşlerin yapılan ön otopside intihar ettikleri anlaşıldı.

Kardeşleri tanıyanların beyanlarına göre biri öğretmen biri kurye ikisi de işsiz olan kardeşlerin maddi sıkıntıları bulunuyordu. Öğretmen olan kardeşlerden Oya Yetişkin'in maaşına yakın zamanda haciz konulduğu da öğrenildi.

Olayla ilgili sır perdesi henüz tam olarak aralanmamışken bu sabah kardeşlerin içinde bulunduğu maddi zorluğu gözler önüne seren bir gelişme yaşandı. Yetişkin kardeşlerin cenazelerinin evden çıkarılmasının hemen ardından binaya gelen CK Enerji Boğaziçi Elektrik (BEDAŞ) ekipleri 3 aydır ödenmeyen 340 liralık elektrik borcu nedeniyle evin elektriğini kesti. Olayın duyulmasının ardından evin elektriğini tekrar açan CK Enerji Boğaziçi Elektrik konuyla ilgili bir de açıklama yaptı.

"ACI BİR TESADÜFTÜR Kİ…"

Olaydan dolayı büyük üzüntü yaşadıklarını dile getiren şirket açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Öncelikle; 5 Kasım gecesi İstanbul Fatih'te 4 kişinin bir konutta ölü bulunması ile ilgili olaydan büyük bir üzüntü duyduğumuzu belirtir ölenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.

Acı bir tesadüftür ki tüm bildirimlere rağmen ödenmemiş 3 elektrik faturası bulunan ve aboneliğin olayda hayatı kaybedenlerin adına olmadığı dairenin elektriğinin kesilme işlemi de yasal düzenlemeler çerçevesinde bu sabah saat 09.00 sularında gerçekleşmiştir.

"EKİPLERİN HERHANGİ BİR BİLGİSİ YOKTU"

Belirttiğimiz gibi abonelik olayda hayatını kaybedenlerin adına olmaması nedeniyle gece yaşanan gelişmelerle ilgili herhangi bir bilgisi olmayan ekiplerimiz, sabah erken saatlerde yasal prosedürler çerçevesinde görevini yaparak binadan ayrılmıştır. Ancak olayın öğrenilmesinin hemen ardından bu süreçte herhangi bir mağduriyet yaşanmaması adına kesme işlemi iptal edilmiş olup, daireye yenide elektrik verilmiştir.

Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği'ne göre borcunu ödemeyen elektrik abonelerine en az 10 günlük süre tanınmakta ve akabinde ödeme yapılmaması halinde enerjinin kesilmesi süreci başlatılmaktadır. Söz konusu konutla ilgili olarak kurumumuz tarafından borucun ödenmesi için 1 aya ulaşan bir esneklik de sağlanmış bulunmaktadır.Yaşanan elim olay nedeniyle üzüntülerimizi bir kez daha paylaşır durumu bilgilerinize sunarız."

İntihar eden 4 kardeşin evinin elektriğini kesen şirketten açıklama

İstanbul, 3. Sayfa, Ekonomi, Güncel


HABER YORUMLARI (64)
ES:surıyelılere ıraklılara para yardmı var bızım halk parasızlıktan ıntıhar edıyor
RİFKI:Bu ülkede hala geçim sıkıntısı yüzünden intihar haberlerini okudukça insanlığımdan utanıyorum devletin görevlerinin arasında ihtiyaç sahiplerine bakmaktır
ASK:OKADAR SURİYELİ BEDAVA YAŞIYOR YAŞAMASIN DEMİYORUM AMA ÖNCE İNSANIMIZA SAHİP ÇIKALIM ÇOK YAZIK . . . . . . .
ADİL DÜNYA:Yorumlara bakıyorum da Saçma Sapan Şeyler bana göre Kardeşim orda 4 can maddi imkansızlıklar yüzünden hayatına son vermiş bunun nedeni ne fatura nede siyasi o bu maaşı almış bu elektriği kesmiş adamın ekmeği yok evinde ne saçmalıyorsunuz.
RİZELİ HÜSEYİN:Kapitalizmin vicdanı yoktur. Garipsen dağda göçebe hayatı yaşa.
YEDİNİZ LAN MEMLEKETİ CAHİLLER:şirketten değil 300 milyarlık çanytayla gezen asalaklardan açıklama bekliyoruz!
ADA:Vaybe ülkenin icinde bulundu duruma bak varsa yoksa suriyelilere veriyiz kaynaklari durmak yok yola devam
ADINIZI YAZIN:ordu belediye başkanı 250bin lira maaş alıyormuş baksanıza Devletin garibanlara verecek kuruşu yok herhalde
GURBETCİ:@ DSP. Sen chpyle iktidari kiyaslarsan o konuda, onu yazdigina pisman olursun. Fil ile fare kadar fark var. Kim haksizsa hak yerini bulmali. Simdiki mevcut iktidare hic bir engel varmi, hic bir hak hukuk adalet karsisinda durabiliyormu? Ancak simit ye sen
DSP:sadece ordu mu? ailesini işe alan müdür yapan c hp li belediyeleri de yaz tarafsız olalım
Tüm 64 yorumu okumak için tıklayın
15.11.2019 16:01:54