iOS 13 ne zaman geliyor? Apple, iOS 13 çıkış tarihini açıkladı!

Apple, dün merakla beklenen iPhone 11 modellerini ve birçok farklı cihaz tanıtımı yaptı. Aynı zamanda yakında çıkacak olan iOS 13'ü de tanıttı. Apple, iOS 13'ün çıkış tarihini 19 Eylül olarak duyurdu.

11.09.2019 07:57

Apple, dün Steve Jobs Salonu'nda yılın beklenen tanıtımını gerçekleştirdi. Herkesin özellikle beklediği modeller ise iPhone 11 idi. Üç farklı modelin tanıtımı ile birlikte kullanıcılar, iOS 13 güncellemesinin çıkış tarihini de merak etmeye başladılar. Apple, tanıtımdan sonra iOS 13 ne zaman geliyor sorusuna sitesinden cevap verdi. Peki, iOS 13 hangi cihazlara gelecek?

IOS 13 NE ZAMAN GELİYOR?

Apple internet sitesinden yaptığı açıklama ile iOS 13'ün 19 Eylül tarihinde uyumlu tüm iPhone modellerine geleceği resmen duyurulmuş oldu. Fakat iPad modelleri için iOS 13 güncellemesi 30 Eylül'de yüklenebilecek. Aynı tarihte iOS 13.1 sürümü de iPhone modelleri için çıkmış olacak.

IOS 13 GÜNCELLEMESİ ALACAK TELEFONLARIN TAM LİSTESİ

iPhone Xs

iPhone Xs Max

iPhone XR

iPhone X

iPhone 8

iPhone 8 Plus

iPhone 7

iPhone 7 Plus

iPhone 6s

iPhone 6s Plus

iPhone SE

iPHONE 6 GÜNCELLEME PROGRAMINDAN ÇIKARILDI

Güncellemenin yayınlanmasıyla birlikte iPhone 6, iPhone 6 Pro modelleri de Apple'ın güncelleme listesinden çıkarılmış oluyor. iOS 13 güncellemesinin bu cihazlara yüklenebilmesi söz konusu olmayacak.

iOS 13 İLE NE DEĞİŞECEK?

Apple'ın son yıllarda iyiden iyiye ağırlık vermeye başladığı sağlık teknolojileri, bu sürüm iOS'ta da kendini gösterecek. Yenilenen Sağlık uygulamasında Günlük Rapor adı verilen yeni bir bölüm bizi karşılayacak. Buradan tüm gün boyunca yapılan aktivitelere detaylı olarak bakılabilecek.

Apple Haritalar uygulamasında ev ve iş yeri gibi sık bulunulan konumlar daha kolay ayarlanabilecek; bu sayede istenilen lokasyona ulaşmak çok daha kolay olacak. Diğer yandan Mail uygulamasına gelecek yeni bir özellik sayesinde istenmeyen e-postaların önüne tamamen geçecek engelleme özelliği ile birlikte e-postaların daha kolay ayrıştırılması adına yeni bir klasörleme sistemi kullanıcılarla paylaşılacak.

TEK PANELDEN KONTROL

iPhone'umu Bul ve Arkadaş Bul uygulamalarını tek çatı altında toplayacak olan iOS 13'te kullanıcılar bütün cihazlarını tek panelden kontrol etme imkanına kavuşacak.

Mesajlar uygulamasında da bir dizi değişiklik yapacak olan iOS 13'ün yüklenmesiyle WhatsApp'a benzer bir uygulamaya dönüşüyor. Kullanıcılar kendi profil fotoğraflarını seçebileceği gibi kullanıcı adı da belirleme şansına sahip. Hatta bu bilgileri kimlerin göreceği dahi belirlenebilecek.

Gece Modu'nun yine iOS 13 ile birlikte aktif hale gelmesi beklenirken, telefonlar bu modda daha az bataryadan güç harcayacak; daha az göz yoracak. Bu modun saate duyarlı olacağı düşünülürken, kullanıcılar manuel olarak da gece moduna geçiş yapabilecek.

iOS 13 ne zaman geliyor? Apple, iOS 13 çıkış tarihini açıkladı!

Steve Jobs, Eylül, Apple, Gündem, Teknoloji, Ekonomi, Güncel

YORUMLAR(5)
ADINIZI YAZIN:sanki basima son model aldigin zaman msj yada video bakmak haric baska bir sey mi yapiyor sonuc da hepsi ayni yeni bir sey var gibi sacma sapan bir iki sey ekliyorlar bu dedikleri zaten 2, 3 yil olan seyler idi en basit ørnek hafiza bu devir de 32, 64 mu kaldi adam gibi 500 yada bin gb dersin millete kazik atmak icin her 6 ay bir øzellik var gibi ekliyorlar biraz sov ve reklam millet de yeni bir sey saniyor ayni tv alir iken de bir suru harf nr var aslin da orta da o yayini yapan kanal yok kazik
BİLGİN:Arkadaş iphone se iphone 6 lardan sonra çıktı yanlış sıralama yapmışsınız
HAKAN:i phone kullanan bir kişi. . Diğer telefonlara alışamaz . . Nokta. . Ayrıcalığı çok önde
ERİK SON:Ericsson GA 628''ler de bu güncellemeden faydalanacak mı?
ANTEP27:YES ZEKİ MÜREN DE BİZİ GÖRECEK