13.09.2014 15:10

iPhone 6'da, Özür Dileten Hata

Apple'ın yeni ürünü iPhone 6'da kullanılan harita uygulamasında, hata ortaya çıktı. iPhone 6'daki hatayı kabul eden Apple CEO'su Tim Cook, özür diledi.

Apple'ın son ürünü iPhone 6'nın harita uygulamasında, Kanada'nın önemli şehirlerini yer gösteriminde hata saptandı.

"GOOGLE'IN HARİTA UYGULAMALARINI KULLANIN"

Harita uygulamasında Kanada'nın önemli şehirlerinin yer gösterimi ve isim yazılımında tesbit edilen hata için Apple Üst Yöneticisi (CEO) Tim Cook özür diledi. Cook şirketin internet sitesinden yaptığı açıklamada, "uygulamadaki hata düzeltilinceye kadar Google ya da Nokia'nın harita uygulamalarını kullanın" tavsiyesinde bulundu.

Harita uygulamasında Toronto ve Ottawa yanlış yerlerde imlenirken, Edmonton kenti Calgary'nin batısında gösterildi. Uygulamadaki bir başka hata ise, ülkenin diğer bir büyük şehri St.John's kentinin ismindeki apostrof işaretinin kullanılmaması oldu.

Quebec eyaletine bağlı tarihi Quebec City kenti ise, iPhnone 6'nın harita uygulamasında sadece Quebec olarak olarak gösteriliyor.

7-10 İŞ GÜNÜ İÇİNDE, TESLİM OLUYOR

Öte yandan internet sitesinden müşteri siparişleri almaya başlayan Apple Kanada, iPhone 6'nın küçük boyu için 7 ila 10 iş günü teslim süresi verirken, talebin en yoğun olduğu büyük ekranlı versiyonu için 3 ila 4 hafta teslim süresi ilan etti.

Kaynak: AA
Teknoloji, Güncel