11 Eylül 2018, 15:11

İstanbul Gaziosmanpaşa'da, İple Sarkıttıkları Sepetle Bonzai Satışı Yaptılar, O Anlar Kamerada

İstanbul Gaziosmanpaşa'da, kullanılmayan boş binadan aşağı iple sepet salarak, bonzai satışı yapan 3'ü çocuk, 5 kişi gözaltına alındı. Öte yandan bonzai satışı, çevrede bulunan bir işyerinin güvenlik kameralarına da yansıdı.

İstanbul Gaziosmanpaşa'da, kullanılmayan boş binadan aşağı iple sepet salarak bonzai satışı yapan, 3'ünün yaşı 18'den küçük 5 şüpheli gözaltına alındı. Öte yandan bonzai satışı, çevrede bulunan bir iş yerinin güvenlik kameralarına da yansıdı.

ÇATIDAN İPLE SEPET SALIP BONZAİ SATTILAR

Edinilen bilgilere göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güven Timleri Şube Müdürlüğü ekipleri, Merkez Mahallesi'nde kullanılmayan bir binanın çatısından aşağı iple sepet salıp bonzai satışı yapıldığını tespit etti.

YAŞLARI 18'DEN KÜÇÜK 5 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Binaya 3 Eylül'de polis ekiplerince düzenlenen operasyonda A.Y., B.E. ile 18 yaşından küçük A.I., A.F. ve B.C.K. adlı 5 şüpheli, suçüstü yakalanarak gözaltına alındı.

20 KİLO 63 GRAM BONZAİ ELE GEÇİRİLDİ

Emniyet güçlerince binada yapılan aramalarda, yaşları küçük şüphelilerin üzerinde 20 kilo 63 gram bonzai ve uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği sanılan 225 lira para ele geçirildi.

ÇOCUKLARIN VE AİLELERİN GÖZLERİ ÖNÜNDE UYUŞTURUCU SATIŞI

Bisiklete binen küçük çocukların ve bebek arabası ile yoldan geçen ailelerin gözleri önünde gerçekleştirilen bonzai satışı, sokakta bulunan bir işyerinin güvenlik kameralarına da yansırken, gözaltın alınan 5 şüpheli, sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. Polisteki işlemleri tamamlanan şüpheliler, bir gün sonra adliyeye sevk edildi. Zanlılardan A.Y., ve B.E. ile yaşı 18 yaşından ufak A.F. savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Yaşı küçük A.I. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanırken, B.C.K. adlı zanlı ise 'adli kontrol' hükümlerince tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

O ANLAR KAMERADA

Öte yandan mahallede kullanılmayan boş binadan aşağı iple sepet salarak yapılan bonzai satışı, çevrede bulunan bir işyerinin güvenlik kameralarına da yansıdı.

Eylül,Gaziosmanpaşa,İstanbul
Kaynak: İHA


YORUMLAR