İran'da koronavirüs hastalarına esans koklatan adam hakkında yakalama kararı çıkarıldı

İran'da Peygamber'den geldi diye esans koklatarak koronavirüs hastalarını iyileştireceğini söyleyen ancak hastalığın daha çok yayılmasına neden olan Murtaza Kohinsal hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

27.03.2020 11:32 | Son Güncelleme: 27.03.2020 13:47

Koronavirüsten en çok etkilenen ülkelerden olan İran'da Murtaza Kohinsal isimli bir kişi Peygamber'den geldiğini söylediği kokuyu koronavirüs hastalarına iyileşeceksiniz diye koklattığı görüntüler ortaya çıktıktan sonra Kohinsal hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

HASTALARA ESANS KOKLATTI

İran medyasında çıkan habere göre Anzali kentinde koronavirüs hastalarının bulunduğu hastaneye giden Kohinsal, hastalara esans koklatarak bu şekilde iyileşeceklerini ifade edip ümit verdi.

YAKALAMA KARARI ÇIKTI

Görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasından sonra Anzali Savcılığı, Kohinsal hakkında hastaların hayatını tehlikeye attığı gerekçesiyle yakalama kararı çıkarıldı.

NE OLMUŞTU?

Murtaza Kohinsal, daha önce bir hastaya mucize ilaç olarak tanıttığı "Peygamber kokusunu" koklattı, ancak hasta 3 gün sonra koronavirüsten hayatını kaybetti.

Kendi sosyal medya hesabından hastaneye yaptığı ziyareti paylaşan İranlı din adamının hastalardaki maskeleri çıkararak burunlarından içeriye esans damlattığı görülüyor. Bu sırada hastalara "iyileşeceksiniz" mesajı veriyor.

Koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerden olan İran'da 29 bin 406 kişide hastalık tespit edilirken 2 bin 234 kişi hayatını kaybetti.

İran’da koronavirüs hastalarına esans koklatan adam hakkında yakalama kararı çıkarıldı

İlgili Haberler

Yorumlar (28)
TVD: ehli sunnet ailimleri sirke demis ALlah resulu tavsiyesi sirkesi olan zengindir demis Allah resulu
OTLAK: esans degil cahil rafi, elma sirkesi demis kimyaci Ibni Sina
BİZ DE YEDİK: Ha ha ha, hi ho ho. . . immün yetmezligi olan bir kisi saglik görevlisi olamaz, olamayacagi da o brans üzerine egitim yapacaginda kendisine bilgi olarak verilir, zira her daim rapor alip calisamama olasiligi yüksektir.